Počet kryptomien rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Alpha Footage

Kryptomeny v súčasnosti pokračujú vo zvýšenej volatilite a zmena dlhodobej korekcie je zatiaľ nepravdepodobná. Aj napriek neustále klesajúcim cenám sa vývojári stále snažia spúšťať nové mince v snahe dosiahnuť zisk. S narastajúcim počtom kryptomien rastie aj riziko podvodov, na ktoré je potrebné dávať pozor.

Podľa známej webovej stránky Coinmarketcap sa počet kryptomien vyšplhal na 21 056 k 22. septembru 2022. Počet mincí vzrástol o 1 118 len za 3 mesiace, čo predstavuje nárast o vyše 5,50 %. Pre porovnanie, dňa 20. júna mal kryptomenový trh 19 938 mincí.

Opačný trend zaznamenala početnosť kryptomenových búrz. V súčasnosti sa na trhu nachádza 515 kryptomenových búrz, pričom za posledné 3 mesiac ich zaniklo 13.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pozor na podvodné kryptomeny

Medzitým trhová kapitalizácia kryptomien pokračuje v klesajúcom trende a v čase písania článku dosahuje hodnotu 889 miliárd dolárov. Od svojho novembrového maxima klesla už o 70 %. Bitcoin taktiež klesol za rovnaké obdobie o 73 %. Nedávno bolo dokonca z trhu odčerpaných 165 miliárd za jediný týždeň.

Pokles kapitalizácie kryptomien
Pokles kapitalizácie kryptomien. Zdroj: TradingView

Sentiment sa prejavil aj na poklese obchodovania s kryptomenami a v sťahovaní aplikácií pre kryptomenové peňaženky, ktoré medziročne klesli o 55 %.

Zdá sa, že kryptomenový trh sa stále nespamätal z makroekonomickej situácie a dopyt ostáva nízky. Obrátenie trendu tak bude pravdepodobne dlhodobá záležitosť. Počet kryptomien síce stúpa, no nemá to priamy vplyv na ich adopciu. Naopak, je potrebné dávať si pozor na podvodné projekty, ktoré od ľudí vylákajú peniaze a následne projekt nedodrží, čo sľuboval. Preto je rýchlo rastúci počet kryptomien skôr varovným prstom pre nováčikov, ktorí častokrát môžu takýmto podvodom podľahnúť.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár vysvetľuje, kedy je správny čas nakúpiť kryptomeny

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance