TOP 4 kryptomeny, do ktorých investovali milionári
TOP 4 kryptomeny, do ktorých investovali milionári. Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff

V dnešnom článku sa opäť pozrieme, do ktorých TOP 4 kryptomeny počas posledných dní investovali veľkí investori milióny.

1. XRP

Na prvom mieste sa prekvapivo umiestnila kryptomena XRP od spoločnosti Ripple. Token XRP za posledných 7 dní narástol o vyše 50 %, čo svedčí o výraznom záujme veľkých investorov. Dôvodom rastu je obrat v súdnom prípade Ripple vs. SEC. Včera sme vás bližšie informovali, že Ripple požiadal najvyšší súd v USA o ukončenie súdneho sporu, keďže SEC k dnešnému dňu nepredložila relevantné dôkazy vzhľadom na obvinenia voči spoločnosti Ripple. Viac sa o vývoji dočítate v tomto článku.

2. Chiliz (CHZ)

Na druhom mieste podľa percentuálneho rastu skončila športovo orientovaná kryptomena Chiliz s tokenom CHZ. Token narástol o vyše 37 % a posledných niekoľko dní môžeme vidieť na grafe zvýšený záujem investorov o projekt. Chiliz patrí medzi blockchainy zamerané na sektor športu. To mu dáva predpoklad širšej adopcie a záujmu zo strany športových fanúšikov, ktorí predstavujú stabilnú základňu a komunitu. Blockchain umožňuje fanúšikom participovať na celkovom dianí a byť prepojení so športovými klubmi. Projekt spolupracuje s klubmi ako: FC Barcelona, Manchester City, Juventus Turín a Paris Saint-Germain.

CHZ je natívny token siete Chiliz
CHZ je natívny token siete Chiliz. Zdroj: shutterstock.com/

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Kevin O’Leary: „Tieto 3 altcoiny sú najväčšou konkurenciou Etherea“

3. Algorand (ALGO)

Na treťom mieste sa umiestnila sieť Algorand s nárastom takmer 30 % za posledných niekoľko dní. Algorand je jedným z projektov, ktoré sa tešili zvýšenej popularite počas posledného rastového trendu. Ide tiež o blockchain, ktorý bol a je prezentovaný ako tzv. Ethereum killer, teda o konkurenčnú sieť Etherea, ktorá má ponúknuť lepšie riešenia problémov, ktoré trápia druhú najväčšiu kryptomenu.

Cieľmi projektu je bezpečnosť, nízke poplatky a škálovateľnosť. Projekt v roku 2021 získa finančnú podporu od kapitálovej spoločnosti Borderless Capital. Viac o tejto spolupráci sa dozviete v tomto článku.

4. Stellar (XLM)

Poslednou kryptomenou v zozname je Stellar (XLM). Projekt patrí medzi tzv. kryptomenových veteránov, ktorí sú na trhu dlhšie. Stellar konkrétne vznikol v roku 2014 s cieľom prepojiť svetové finančné systémy a zabezpečiť platobné protokoly pre spoločnosti, ktoré poskytujú platobné a finančné služby. Zároveň ide o burzu a trhovisko, kde sa využíva token XLM v rámci transakčných poplatkov.

Graf: XLM/USDT. 1D
Graf: XLM/USDT. 1D. Zdroj: Tradingview

Kryptomena narástla za posledné dni o takmer 20 % a v súčasnosti sa nachádza na 25. mieste v rebríčku kryptomenových aktív podľa trhovej kapitalizácie.

Investovali ste niekedy do niektorých z týchto kryptomien, resp. ich stále držíte? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Čítaj ďalej: Budeme svedkami najväčšej investičnej príležitosti? Trhy môžu prežiť masívny pokles

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance