XRP masívne rastie
XRP masívne rastie. Zdroj: Shutterstock.com/sommthink

Posledné udalosti naznačujú, že sa po dvoch rokoch súdnych sporov dočkáme prekvapujúceho víťaza. Spoločnosť Ripple urobila zásadný krok v boji proti Komisii pre cenné papiere a burzy. Token XRP reagoval rastom.

Ripple (XRP) vs. SEC

Spoločnosť Ripple prostredníctvom dvoch vrcholových manažérov požiadala najvyšší súd v USA, aby ukončil dvojročný súdny spor v ich prospech. Dôvod ich žiadosti je pritom logický – do dnešného dňa nebolo preukázané žiadne pochybenie zo strany spoločnosti Ripple a neboli doložené kľúčové dôkazy.

Obžalovaní v návrhu uviedli:

Zo strany SEC-u neboli predložené kľúčové dôkazy podporujúce ich tvrdenia. XRP v žiadnom prípade nie je investične viazaný na spoločnosť Ripple, a teda v konečnom dôsledku nemôže byť cenným papierom podľa federálnych zákonov o cenných papieroch,“ uvádza sa v správe od Ripple.

Prečítaj si tiež: Všetko oči upriamené na FED! Podľa týchto expertov ženie USA do záhuby

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zástupcovia spoločnosti Ripple sa tiež odvolali na ďalší fakt. SEC podľa nich nemohla legálne rozšíriť svoj regulačný dosah na transakcie s tokenmi XRP, ktoré boli zrealizované na zahraničných burzách.

Môj horúci pohľad je nasledovný. Ani po dvoch rokoch súdnych sporov nie je SEC schopná identifikovať žiadnu investičnú zmluvu, ako to vyžaduje zákon a taktiež nedokáže splniť ani jeden z bodov Howeyho testu z Najvyššieho súdu. Všetko ostatné sú len fámy a klebety,“ uviedol Stuart Alderoty, generálny právny zástupca spoločnosti Ripple.

Najnovší návrh podaný na najvyššom súde tak môže byť kľúčovým faktorom pri ukončení súdneho sporu, a to v prospech obžalovanej spoločnosti Ripple. Najvyšší súd s veľkou pravdepodobnosťou tento návrh schváli. Ak sa tak stane, Ripple získa cenný skalp, ktorý môže byť mementom pre celý kryptomenový sektor.

XRP/USDT
XRP/USDT 30m TF. Zdroj: TradingView

Token XRP dokázal na tieto udalosti reagovať pozitívne. Dosiahol zisk viac ako 31 % v priebehu troch dní. Investori netrpezlivo očakávajú víťazné ukončenie sporov, ktoré by mohlo mať na cenu XRP ešte zásadnejší vplyv.

Myslíte si, že skončí nakoniec súdny spor v prospech spoločnosti Ripple? O svoj názor sa podeľte v komentári.

Čítaj ďalej: Bývalý manažér Goldman Sachs: táto kryptomena je vážnym konkurentom Etherea. O aký projekt ide?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance