Cena známej kryptomeny z ničoho nič prudko rastie. Čo sa deje?

Kategorie: Altcoiny, Analýzy
Solana prudko narástla.
Solana prudko narástla. Zdroj: shutterstock.com/Ground Picture/Who is Danny

Solana (SOL) počas posledného mesiaca zaznamenala silný rastúci trend, ktorý spôsobil zhodnotenie až 70 %. Deviata najväčšia kryptomena na svete podľa trhovej kapitalizácie v rebríčku CoinMarketCap z krátkodobého hľadiska prekonala výkonnosť trhu. Podľa správy Finbold existuje hneď niekoľko dôvodov.

Solana narazila na rezistenciu

Ako vidíme na grafe nižšie, trhová cena SOL sa ešte 10 júna obchodovala tesne nad 13 dolármi. O mesiac neskôr sa obchoduje takmer na úrovni 21 dolárov. Cena dosiahla maximum 8. júla na hladine 22,50 dolárov.

Dôležité je poznamenať, že cena solany sa napriek nedávnemu nárastu stále nachádza v bočnom pohybe. To znamená, že nenachádza sa v jednoznačnom rastúcom alebo klesajúcom trende. Lokálne maximá klesajú a minimá rastú. Spomínané maximum 22,50 dolárov narazilo na rezistenciu a preto z krátkodobého hľadiska budeme skôr svedkami klesajúceho pohybu.

Solana narástla o 70 %.

Solana narástla o 70 %. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo Solana rastie?

Solana posledný mesiac rástla vďaka významným sieťovými partnerstvám. Jedným z nich je oznámenie o spolupráci s Coca-Cola v Srbsku a platformou Solana NFT SolSea počas hudobného podujatia. Distribuovalo sa 100 limitovaných mikín s NFT. Rastový potenciál si všimla aj analytická spoločnosť Santiment. Ďalším údajným pozitívnym faktorom je nárast aktivity na sociálnych sieťach ako Reddit.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Po krachu FTX každý očakával koniec solany

Solana čelila v júni vyradeniu z niekoľkých amerických búrz pre žalobu Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá tvrdila, že SOL je neregistrovaný cenný papier. Solana Foundation spochybnila toto obvinenie a zdá sa, že token napriek tomu pokračuje v raste.

Mnohí dokonca hovorili o konci kryptomeny bezprostredne po krachu niekedy druhej najväčšej kryptomenovej burzy na svete FTX. Solana je blockchainová platforma, ktorá dokáže spracovať veľké množstvo transakcií za sekundu za oveľa nižšie náklady ako konkurenčné Ethereum. Zdá sa, že tieto výhody stavajú solanu do atraktívnej pozície pre mnohých sieťových účastníkov, ktorí ženú cenu do ďalšieho rastu.

Solana sa nachádza podľa CoinMarketCap na 9. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 8,4 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania klesol v čase písania článku o 35 % na hodnotu 420 miliónov dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Pepe, Solana a Bitcoin Cash: Ceny kryptomien raketovo rastú