Solana sa úspešne zotavuje z poklesov – Fundamenty naznačujú potenciál ďalšieho veľkého rastu

Novinky Solana smeruje do TOP 10
Solana smeruje do TOP 10. Zdroj: shutterstock.com/Aleksandra Sova/innni
BITmarkets BITmarkets

Solana posledné mesiace utrpela pravdepodobne najviac spomedzi vysoko kapitalizovaných kryptomien. Pád bol predovšetkým spojený s krachom burzy FTX, keďže bývalý riaditeľ Sam Bankman-Fried investoval do mnohých projektov založených na solane. Podľa najnovšej správy od Cointelegraph tieto udalosti nemali žiadny vplyv na fungovanie siete.

Vedúci stratégie Solana Foundation, Austin Federa, v rozhovore pre Cointelegraph vysvetlil, že verejnosť vnímala úzky vzťah medzi solanou a FTX, čo ale nebola pravda. Čas ukázal, že solana zaznamenala rekordný príliv vývojárov a sieť disponuje lacnými a rýchlymi transakciami dodnes.

V nasledujúcich mesiacoch by sa mala zlepšiť aj stabilita siete, keďže v minulosti sa vyskytoval problém s výpadkami. To či sa tak naozaj stane, ukáže len čas. O investíciách do prestavby siete si môžete viac prečítať v článku Minulý rok Solana takmer zanikla – tieto veľké aktualizácie jej majú výrazne pomôcť.

Ako vidíme na grafe nižšie, podľa údajov TradingView sa trhová cena obchoduje na úrovni 24,11 dolárov. Keď dáme do porovnania cenu spred krachu FTX so súčasnou zistíme, že sa SOL obchoduje o 38 % nižšie. Z tohto by sme mohli usúdiť, že cena tokenu je podhodnotená a má priestor na rastúci trend.

Solana maže korekciu FTX

Solana maže korekciu FTX. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Solana sa vráti do top 10

Masívne narástol aj objem obchodovania, ktorý síce posledné dni ustupuje, no cena stále drží support. Okrem rezistencie posledného maxima 39 dolárov môžeme identifikovať ďalšiu na bode kontroly 33 dolárov. Ide zároveň o najbližší cenový cieľ z krátkodobého hľadiska.

Podľa portálu Beincrypto celková uzamknutá hodnota solany v sektore DeFi dosiahla v roku 2023 rast už 33 %. Rovnako sa zvýšila aj aktivita na trhoviskách NFT. Ak tento trend bude pokračovať, je pravdepodobné, že solana bude v rebríčku kryptomien aj naďalej stúpať a získa si svoje postavenie späť.

V čase písania článku sa nachádza podľa údajov CoinMarketCap na 11. priečke podľa trhovej kapitalizácie, ktorá dosahuje úroveň 8,9 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania sa pohybuje na hodnote 466 miliónov dolárov. Zdá sa, že rast ceny SOL spôsobí, že token sa opäť dostane do TOP 10. Krátkodobý pokles bitcoinu, o ktorom sme vás informovali, by ale mohol spôsobiť dočasnú korekciu aj na altcoinovom trhu.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomena stúpla o 400 % len za 17 dní. Čo spôsobilo masívny rast?

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.