FED ničí svetovú ekonomiku
FED ničí svetovú ekonomiku. Zdroj: Shutterstock.com/GoodIdeas

Výkonná riaditeľka spoločnosti Ark Invest Cathie Woodová ostro skritizovala FED. Investorov varuje pred masívnym poklesom cien nehnuteľností.

FED robí zbytočné kroky

Cathie Woodová sa obáva, že budeme svedkami deflácie. V otvorenom liste FED-u spochybnila jeho kroky, keďže politika zvyšovania úrokových sadzieb podľa jej slov takmer spôsobila celosvetový krach na akciovom trhu.

,,Najväčším sklamaním z rozhodnutia FED-u bola jeho jednomyseľnosť. Nikto z hlasujúcich členov Federálneho rezervného systému sa nezameriava na pripravovanú výraznú cenovú defláciu. Zdá sa, že sa FED rozhoduje na základe oneskorených ukazovateľov a analógií,” uviedla Woodová

Podľa investorky sú tak kroky FED-u absolútne zbytočné. Skutočnú infláciu podľa jej slov odzrkadľujú ceny nehnuteľností a komodít . V liste zdôraznila, že by sme sa mali zamerať na medziročný pokles cien komodít. Aj preto je zvyšovanie sadzieb prehnané.

Prečítaj si tiež: Ako zlyhávajú tradičné banky? Bitcoin je alternatíva

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Powell dal svojimi slovami všetkým kritikom jasne najavo, že bude v tejto agresívnej monetárnej politike pokračovať. Predseda FED-u zdôraznil, že musia infláciu poraziť skôr, ako sa zakorení v bežnom ekonomickom prostredí. Inflácia sa podľa jeho slov musí vrátiť späť pod 2 %.

Kritici argumentujú aj tým, prečo Federálny rezervný úrad neustále odkladá prechod na kvantitatívne uvoľňovanie. Ide o veľké riziko, ktoré môže svet dostať do finančnej nestability. Tieto kroky výrazne posilnili americký dolár, zatiaľ čo v iných krajinách meny stratili na cene. Pred hroziacou celosvetovou recesiou dokonca pohrozili aj najväčšie svetové organizácie ako Svetová banka a OSN. Neočakáva sa však, že by FED zmenil svoju politiku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance