Toto je najväčší problém pre kryptomeny
Toto je najväčší problém pre kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/frank60

Niekdajší vedúci kryptomenovej pobočky Ark Invest, Chris Burniske, nedávno zverejnil svoj názor na to, čo sa v súčasnosti deje s kryptomenovým trhom a čo je jeho hlavným problémom. Cena Bitcoinu sa dostáva do úzkeho pásma rezistencie a supportu, čo by mohlo spôsobiť kryptomenám vysoké cenové výkyvy v blízkej budúcnosti.

Hlavným problémom kryptomenového trhu má byť údajne nízka volatilita, ktorá pretrváva od dosiahnutia minima 17 600 dolárov. Odvtedy sa Bitcoin pohybuje bokom a snaží sa udržať 20 000 dolárov. Nízka volatilita je to posledné, čo by mali investori chcieť, pretože spôsobuje nedostatočný objem obchodov a nízky dopyt.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny potrebujú volatilitu

Mnohí obchodníci strácajú trpezlivosť, keďže nevedia, kam sa cena bude uberať po dokončení dlhodobej bočnej štruktúry. Investori totižto vyhľadávajú riziko na trhu s Bitcoinom, ktoré je priamo súvisí s volatilitou a spôsobuje aj potenciál vysokého zisku. Volatilita bola vždy jednou z hlavných hnacích síl v odvetví kryptomien.

V časoch rastúceho trendu existuje vždy prílev maloobchodníkov, ktorí vidia vysokú pravdepodobnosť rýchleho návratu peňazí. Inštitucionálni investori tiež zvyčajne venujú väčšiu pozornosť digitálnym aktívam, čím poskytujú financovanie, ktoré spúšťa dlhodobý rast a zvyšuje ziskovosť odvetvia ako celku.

Zdá sa, že volatilita by mala byť pre trh kryptomien dobrá. Napriek nevyhnutnosti volatility na trhu môže byť pre určité skupiny investorov prospešná aj nízka volatilita. Je totižto jednoduchšie akumulovať aktívum pri formácii dlhodobého dna po dlhodobej korekcii. Napriek tomu je nevyhnutné, aby boli kryptomeny volatilné, ak chceme rozmýšľať nad ďalším rastom.

Aký cenový pohyb podľa vás Bitcoin v najbližšej dobe urobí? O svoj názor sa podeľte v komentároch.

Mohlo by ťa zaujímať: Najznámejší indikátor akciového trhu je oficiálne volatilnejší ako Bitcoin

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance