Investori vyhľadávajú Bitcoin a nie fiat
Investori vyhľadávajú Bitcoin a nie fiat. Zdroj: Shutterstock.com/Oleg Golovnev

V súčasnej ekonomickej situácii je čas pozrieť sa na alternatívne investičné možnosti a triedy aktív, ktoré sú oddelené od inflačných výkyvov a sú obzvlášť odolné voči hrozbe znehodnotenia v dôsledku rozhodnutí vlády. Bitcoin je podľa niektorých jednou z takýchto alternatív, samozrejme, v dlhodobom horizonte sporenia. Prečo?

Jedným z hlavných dôvodov je fakt, že investori strácajú peniaze sporením v tradičných bankách. Banky klamú investorov, že nedokážu zvýšiť úrokové sadzby napriek tomu, že centrálne banky zvyšujú základné sadzby. Ďalším problémom sporenia v tradičných bankách je, že mena vydávaná vládou prichádza na trh s rizikom protistrany a má v podstate nulovú hodnotu. Existuje tu strata jej hodnoty v dôsledku inflácie.

Bitcoin má obmedzenú ponuku a pevnú menovú politiku, čo mu dodáva istú odolnosť voči inflácii. Vyniká predovšetkým v prostredí s nulovým alebo nízkym úrokom. Od 90. rokov centrálne banky stanovovali nízke alebo záporné úrokové sadzby a je pravdepodobné, že sa k tomu vrátia aj v budúcnosti.

Ľudia už nedôverujú bankám
Ľudia už nedôverujú bankám. Zdroj: Shutterstock.com/Damir Khabirov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Investori nedôverujú bankám a vyhľadávajú Bitcoin

Ďalším problémom je, že dôvera v tradičné bankovníctvo klesá. Od finančnej krízy v roku 2008 sa mnohí investori bankám vyhýbajú. Nie je preto prekvapivé, že častokrát sa obracajú na novú triedu aktív, akými sú kryptomeny. Mladšie generácie počas neistej ekonomickej situácie, ktorú prežili, preto nevyhľadávajú investičné produkty tradičných bánk.

Nedôvera v tradičné banky je priamo spojená aj s nedôverou vo fiat meny. Krajiny ako Turecko, Libanon alebo Argentína sú príkladom toho, ako inflácia národnej meny spôsobí masovú nedôveru.

Bitcoin sa stáva čoraz príťažlivejším aktívom, kde si investori ukladajú bohatstvo. Stále viac ľudí znižuje alebo prestáva používať nejakú formu sporenia. Trendom je skôr hľadanie spôsobov ako šetriť pasívne. Pasívne a pravidelné investovanie do Bitcoinu umožňuje investorom priemerovať trh a eliminovať dlhodobé trendy.

Súčasná ekonomická situácia na celom svete poukázala na slabosť fiat mien a na potrebu alternatívnych možností dlhodobého uchovávania hodnoty. Odpoveďou môže byť Bitcoin, ktorý je považovaný za stále mladé aktívum s potrebou regulácie.

Mohlo by ťa zaujímať: Údaje ukazujú, že inflácia bude naďalej rásť. Hrubý národný dlh USA je na novom rekorde!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance