Bitcoin môže v októbri nasledovať akcie
Bitcoin môže v októbri nasledovať akcie. Zdroj: Shutterstock.com/Gsign76

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz očakáva počas októbra zvrat na akciovom trhu, ktorý by mohol pozitívne ovplyvniť aj Bitcoin.

Bude Bitcoin korelovať s akciovým trhom?

Mike Novogratz patrí k najpopulárnejším podporovateľom Bitcoinu. Podľa jeho najnovších vyjadrení očakáva, že sa situácia na akciovom trhu počas októbra zmení k lepšiemu. Tento trend by mohol nasledovať aj Bitcoin. Dôvodom zvratu môže byť neutíchajúca politika FED-u, ktorý bude naďalej tvrdo bojovať proti inflácii. Novogratza utvrdzujú v tejto predikcii už prvé októbrové dni, ktoré vykazujú pozitívne výsledky.

Myslím si, že bude október mesiacom zvratu. Mohli sme to vidieť už počas prvých dvoch dní. Výnosy sú omnoho nižšie a akcie vďaka tomu rástli. To však, samozrejme, neznamená, že by sa stratila nerovnováha na trhu,“ uviedol Novogratz.

Prečítaj si tiež: Najhoršie správy sa potvrdzujú: „EÚ a Spojené kráľovstvo sú v recesii!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

FED bude podľa generálneho riaditeľa Galaxy Digital naďalej agresívne bojovať proti rastúcej inflácii podobne ako v prípade nedávnych krokov Bank of England. Britská inštitúcia však mierne zmenila charakter boja, keď sa rozhodla vydať cestou nákupov štátnych dlhopisov. Odborníci považujú tento krok za omyl.

FED ešte určite párkrát zvýši úrokové sadzby. Trh sa však môže začať obracať opačným smerom, a tak bude FED nútení urobiť to isté, čo Bank of England,“ dodal Novogratz.

Rastúca inflácia a kroky FED-u majú podľa Novogratza totálny vplyv na kryptomeny a akcie. Nič nenasvedčuje tomu, že sa zvyšovanie sadzieb zastaví. Október však môže byť mesiacom zvratu. Novogratz naďalej verí tomu, že v priebehu piatich rokoch uvidíme BTC na cene 500 000 dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance