Michael Saylor odsúdil niektoré kryptomeny
Michael Saylor odsúdil niektoré kryptomeny. Zdroj: Youtube

Michael Saylor, zakladateľ MicroStrategy, v pondelok povedal, že digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) sú predurčené na neúspech a sú nestabilné. Bitcoinový maximalista je známy hlavne vďaka jeho obrovským nákupom Bitcoinu. A práve Bitcoin považuje za lepšiu alternatívu. Odôvodňuje to hlavne nedostatkom BTC a jeho inflačným zaistením.

Podľa Saylora vzhľadom na faktory ako obmedzený počet, rýchlosť a použitá energia Bitcoin robia neporovnateľne lepším platidlom ako CBDC. Bitcoin cez Proof of work sprístupňuje informácie ako o digitálnej, tak o aj fyzickej práci, pričom blok sa vytvorí potom, čo skutoční ľudia investovali čas a energiu, aby preniesli informácie do reality. Bitcoin by sa v konečnom dôsledku mohol považovať za nevirtuálny a neimaginárny, pričom z neho Proof of work robí fenoménom súčasnej doby.

Tu ale maximalizmus ani zďaleka nekončí, keďže Saylor považuje toto digitálne aktívum za lepšie aj ako zlato alebo nehnuteľnosti. Obmedzená ponuka ho stavia do lepšej pozície ako komodity alebo cenné papiere.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin je lepší ako CBDC

Práve úvaha, že Bitcoin je neimaginárny otvára otázku, koľko fiat mien je virtuálnych. CBDC pravdepodobne môžu v budúcnosti zlyhať aj z dôvodu centralizácie. Ďalším významným dôvodom je schopnosť tlačiť na požiadanie a zraniteľnosť voči bankrotu.

V súčasnosti prebieha v rôznych krajinách na svete výskum a testovanie CBDC vrátane digitálneho dolára, digitálneho eura a podobne. Medzitým ako Saylor preukázal svoju lojalitu voči Bitcoinu, zaviazal sa s novým generálnym riaditeľom MicroStrategy, Phong Leeom, pokračovať v nákupe najväčšej kryptomeny, a to aj napriek poklesu ceny. MicroStrategy spoločne s jej dcérskymi spoločnosťami v súčasnosti vlastní už takmer 130 000 BTC.

Mohlo by ťa zaujímať: Dolár bude ďalej rásť, aký to môže mať vplyv na kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance