Cardano spúšťa hard fork
Cardano. Zdroj: Shutterstock, Firnthirith

Jedna z najočakávanejších udalostí roka vo svete kryptomien sa blíži. Čoskoro sa spustí hard fork siete Cardano s názvom Alonzo. Príchod funkčných inteligentných kontraktov do siete môže byť obrovským prevratom na celom trhu. Ak sa tento upgrade podarí, môže sa toho udiať naozaj veľmi veľa.

Spôsobí Cardano prevrat?

Aj keď posledné udalosti pre sieť Cardano nedopadli príliš pozitívne, uvidíme, čo sa udeje po hlavnom spustení hard forku. Testovacia fáza ukázala mnoho problémov. Zdá sa však, že investorov to neodrádza.

Prečítaj si tiež: Cardano má obrovské problémy s novými funkciami – ako to ovplyvní cenu ADA?

Každopádne porovnanie dvoch najväčších konkurentov Cardano vs. Ethereum ukazuje dosť veľkú šancu na to, že bude Cardano víťazom tohto súboja.

Výhody pre Cardano sú v tomto prípade jasné. Sieť dokáže spracovať omnoho viac transakcií za sekundu (aktuálne 250 TPS) ako v prípade ETH (15 TPS). Ďalšou otázkou sú transakčné poplatky. Ak ste už v minulosti pracovali so sieťou ETH, vysoké poplatky vám určite neušli. ADA má v tomto opäť výhodu. Poplatky sa pohybujú v priemere na úrovni 4,2 USD. To je markantný rozdiel oproti ETH.

Transakčné poplatky v sieti Cardano
Transakčné poplatky v sieti Cardano. Zdroj: Etherscan

Ďalším dôležitým faktorom v prospech Cardana je dátum spustenia hard forku. Ten prichádza v tom najlepšom možnom období, keďže sektor NFT prežíva obrovský boom. Denné objemy sa pohybujú na úrovni 64 miliónov USD. Uvidíme, ako sa teda zachovajú vývojári a či prejdú na rýchlejšiu a lacnejšiu sieť.

Objemy na NFT trhovisku OpenSea
Objemy na NFT trhovisku OpenSea. Zdroj: Dune Analytics

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Pohľad investorov

To, čo sa udialo 7.septembra, bolo nečakané a u mnoho investorov to spôsobilo strach. Aktuálne s veľkým očakávaním okolo Alonza sa však situácie mení. Zdá sa, že ADA je opäť na býčej vlne. Nákupné objemy začínajú opäť rásť.

Objemy nákupov Cardano
Objemy nákupov Cardano. Zdroj: AMBCrypto
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance