JPMorgan CEO Bitcoin BTC
JPMorgan CEO Bitcoin BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Lewis Tse Pui Lung

V online rozhovore pre Times of India Jamie Dimon, generálny riaditeľ JPMorgan Chase, sa vyjadroval ku Bitcoinu. Tvrdil, že digitálne aktívum by sa mohlo za desať rokov zvýšiť 10-krát.

Dimon Bitcoin v roku 2017 označil za podvod. Tvrdil, že zločinci sa chcú vyhnúť stíhaniu zo strany orgánov tým, že svoje finančné transakcie prevádzkujú v BTC a nie v amerických dolároch.

Keď sa Times of India pýtali generálneho riaditeľa, či by mal byť Bitcoin alebo iné kryptomeny zakázané alebo regulované, Dimon odpovedal:

„Mňa Bitcoin vôbec nezaujíma. Myslím si, že ľudia s tým strácajú príliš veľa času. Ale bude regulovaný, a to ho do istej miery obmedzí. Ale či ho eliminuje, to netuším a osobne ma to nezaujíma. Nie som kupujúcim. To ale neznamená, že v nasledujúcich rokoch nemôže ísť o desaťnásobok vyššie.“

Mohlo by ťa zaujímať – Druhý najväčší mining pool ETH na svete pozastavil všetky operácie

JPMorgan napriek tomu prejavuje záujem o BTC

Napriek tomu spoločnosť JPMorgan za posledný rok prejavila rastúci záujem o vývoj a implementáciu iniciatív v oblasti kryptomien a blockchainu. V januári firma kúpila 10-percentný podiel v ultra-býčej firme MicroStrategy, ktorej generálny riaditeľ Michael Saylor je jedným z najznámejších investorov a držiteľov BTC.

V júli spoločnosť vytvorila niekoľko celosvetových pracovných ponúk pre vývojárov, inžinierov a obchodníkov s blockchainom. Tí pracujú pre krypto divíziu Onyx, zodpovednú za spustenie stablecoinu JPM Coin v októbri 2020.

Podľa nedávnej správy Counterpoint Global dcérska spoločnosť JPMorgan zvažuje ponúkať investície do kryptomien bohatej klientele. Keďže aktíva v správe presahujú 150 miliárd dolárov, predstavovalo by to značnú známku adopcie pre zvyšok bankového sektora.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – 9 % rast stále nespôsobil narušenie korekčnej štruktúry

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre