Cardano a ChainLink
Cardano a ChainLink. Zdroj: Google

Prichádza prvá veľká spolupráca siete Cardano, ktorá bola oznámená na prestížnom summite. Sieť bude spolupracovať so spoločnosťou ChainLink na integrácií tzv. orákul, ktoré umožnia vývojárom zdokonaliť inteligentné zmluvy.

Môže ťa zaujímať: Čínsky zákaz v septembri 2017 viedol BTC k ATH – zopakuje sa december?

Cardano a ChainLink

Ide o významné partnerstvo, vďaka ktorému budú vývojári v sieti Cardano prostredníctvom inteligentným zmlúv vytvárať aplikácie Cardano DeFi.

Spoločnosť ChainLink dodáva do blockchainových sietí rôzne druhy tzv. orákul, ktoré prakticky umožňujú inteligentným kontraktom spracovať výsledky volieb, uvádzať športové štatistiky, kurzy kryptomien a mnoho ďalších využití. ChainLink dokáže prostredníctvom svojej siete prevádzkovať hybridné inteligentné kontrakty na ľubovoľnej sieti DLT. ChainLink aktuálne zabezpečuje miliardy USD v DeFi a herných aplikáciách, taktiež aj na platformách, ktoré súvisia s poisťovacím sektorom.

Prečítaj si tiež: Technická analýza kryptomien – Dá sa na ňu spoliehať, alebo je to podvod?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

ChainLink zabezpečí pohon inteligentných kontraktov

Integrácia dôležitých orákul do siete Cardano prinesie do smart kontraktov dôležité údaje na inštitucionálnej úrovni. Celý proces bude výrazne podporovať predikčné aplikácie, ktoré pracujú so športovými výsledkami, údaje o počasí, ktoré sú potrebné pre parametrické aplikácie. Taktiež sa bude výrazne podieľať na vývoji v hernom priemysle a NFT.

Charles Hoskinson vidí v tejto spolupráci obrovský prínos pre inteligentné zmluvy, ktoré budú poskytovať reálne údaje do blockchainu Cardano.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre