Cardano disponuje vysokým výkonom
Cardano disponuje vysokým výkonom. Zdroj: Shutterstock, Spyro the Dragon

Ekosystém Cardano neustále naberá na sile, čo sa nakoniec odzrkadľuje aj na výkone blockchainu. Ten dokáže do siete pridať až 70 inteligentných zmlúv týždenne. Je za tým práca špičkových vývojárov?

Cardano a inteligentné zmluvy

Jedna z najväčších aktualizácii Cardana prišla ešte v septembri 2021. Od tohto momentu sieť neustále rastie. A ten výkon naozaj vidieť. Najmä na produkcii inteligentných zmlúv pridaných do decentralizovanej siete.

Ekosystém pre inteligentné zmluvy využíva platformu Plutus, ktorá zaznamenáva obrovský nárast počtu zmlúv. Od 8. apríla do 8. mája pribudlo do siete až 283 inteligentných kontraktov.

Prečítaj si tiež: Bitcoin prežíva najväčší prepad od roku 2020! Dostáva sa na ročné minimum

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V priemere to vychádza na viac ako 70 nových zmlúv týždenne. Potvrdzujú to aj údaje z portálu Cardano Blockchain Insights.

Plutus, ktorý pracuje v sieti Cardano
Plutus, ktorý pracuje v sieti Cardano. Zdroj: Cardano Blockchain Insight

Sieť sa aktuálne pripravuje na ďalší obrovský hard fork s názvom „Vasil“, ktorý je plánovaný na jún 2022. Cieľom bude zvýšiť rast protokolu a hlavne priepustnosť transakcií spojenú s objemom a celkovou likviditou. Cardano sa právom každý rok pýši titulom jedného z najviac vyvíjaných blockchainov. Aktuálne disponuje až 3 miliónmi hodlerov natívneho tokenu ADA.

Čítaj ďalej: Prečo Bitcoin klesol a kde sa pokles môže zastaviť?