Cardano má sľubnú budúcnosť
Cardano má sľubnú budúcnosť, zdroj:www.shutterstock.com/Chayut01

Cardano, tretia generácia blockchainu, bolo vyvinuté, aby predbehlo Bitcoin či Ethereum. ADA je považovaná za najprogresívnejší blockchain a nazývajú ho „zabijakom“ Etherea.

Ethereum dlhšiu dobu viedlo vlnu DeFi. Tým, že ETH bolo prvé, kto predstavil smart kontrakty, má s DeFi najväčšie skúsenosti. Avšak pre problémy so škálovateľnosťou niektorí developeri už pomaličky hľadajú inú cestu a so spustením „Alonza“ je ADA pripravená „zaútočiť“ na ETH a stať sa vhodným kandidátom.

Môže ťa zaujímať: Špičkový projekt ADALend v sieti Cardano dosiahol významný míľnik

Cardano a jeho NFT

Hype s NFT sa za posledný rok dostal do pozornosti mnohých investorov a spoločností. Nezameniteľný token od Cardana (CNFT) môže zjednotiť a celkovo vylepšiť ekosystém Cardana, ktorým sa môže pýšiť, keďže je považované za jednú z najekologickejších kryptomien. Platforma bola spustená ešte pred aktualizáciou hard forku Alonzo, keď sa ešte pomocou inteligentných zmlúv obchodovať nedalo.

SundaeSwap

SundaeSwap je decentralizovaná burza na blockchaine Cardana a už dlhšiu dobu patrí medzi jeden z najvyhľadávanejších projektov. Budú ponúknuté efektívne a ekologické transakcie kryptomeny bez tretej strany. Platforma takisto umožní peer-to-peer transakcie pre kryptoaktíva s užívateľsky prívetivým systémom. Používatelia môžu obchodovať, uschovávať, či si dokonca požičiavať aktíva na tejto platforme.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ardana

Ardana je stable coin, ktorý funguje na Cardano blockchaine. Ardanu bude možné ťažiť, posielať druhým účastníkom, požičať si ho či dokonca uschovávať (staking).

Cardano – aká je budúcnosť tohto projektu?

Cardano je blockchain tretej generácie, ktorý sa vďaka svojej aktualizácii Alonzo  pomaly blíži k tomu, aby mohol ohroziť pozíciu Etherea. V súčasnej dobe sa ADA podľa trhovej kapitalizácie pohybuje na 3 až 5 mieste, a po spustení Alonza už dosiahla cenu 3 doláre.

Spustenie smart kontraktov a tzv. dApps môže priviesť k ďalšiemu rastu ceny tokenu ADA, pričom niektorí sa dokonca pripravujú až na cenu 5 dolárov. Je celkom možné, že v budúcom roku sa Cardano stane DeFi centrom s poprednými NFT-ičkami, ale aj stable coinmi či decentralizovanou burzou.

Čítaj ďalej: Vitalik Buterin sa opäť zbavil nepotrebných psích tokenov, čím vyvolal dump

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre