Vitalik Buterin
Vitalik Buterin. Zdroj: Google

Psia mánia vo svete kryptomien pokračuje. Popredné projekty ako DogecoinShiba Inu prežívajú menší útlm. Naopak, tokeny, ktoré sa snažia zviesť na vlne popularity psích coinov, narástli o tisícky percent. Vitalik Buterin sa rozhodol predať svoje psie tokeny v hodnote 4,3 milióna dolárov.

Prečítaj si tiež: Bitcoinový ETF Futures oficiálne spustený – za prvú hodinu vygeneroval objem 500 miliónov USD!

Vitalik Buterin spôsobil dump?

Zakladateľ ETH sa rozhodol predať všetky tokeny so psou tematikou v celkovej hodnote 4,3 milióna dolárov. Buterin časť prostriedkov využil na nákup a spálenie tokenov na základe iniciatívy Proof of Humanity UBI. Spolu bolo z jeho peňaženky predaných šesť druhov psích tokenov, menovite Aidi Inu, Small Doge, Jejudoge, Baby Shiba, Kishu Inu a HuskyToken. Obchody boli zrealizované prostredníctvom decentralizovanej burzy Uniswap.

Masívny Buterinov predaj spôsobil dosť výrazný dump, ktorý najviac zasiahol token Baby Shiba, ktorý klesol o 72 %.

USD/BHIBA
USD/BHIBA. Zdroj: CoinGecko

Snaha zakladateľov týchto projektov tak bola márna. Tým, že poslali tokeny zakladateľovi ETH, chceli využiť jeho vplyv vo svete kryptomien v nádeji, že sa veľké množstvo tokenov stiahne z obehu. Buterin však tento štýl neuznáva. Už v minulosti takto zlikvidoval tokeny v hodnote 63 miliónov dolárov. Následne sa obrátil na charitu a tokeny Shiba Inu daroval indickému fondu pre boj s ochorením Covid-19.

Môže ťa zaujímať: LINK sa teší zvýšenému záujmu veľrýb, ktoré vlastnia až 16,8 % celkovej ponuky

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Podpora charity

Najnovšie údaje z portálu Etherscan ukazujú, že na nákup a spálenie 8 % zásoby tokenov Proof of Humanity vynaložil Buterin takmer 200 000 USD. Tento proces v podstate znížil celkovú ponuku tokenov, čím sa zvýšila hodnota tokenov, ktoré vlastnia zvyšní hodleri.

„Ide o najvyššiu formu validácie, akú môžete v kryptopriestore získať.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Hal

Kym dokoncia Eth,ak dokoncia,Bitcoin prejde aj dvomi cyklami😀.Problem shitcoinov je nekonecna dorabka a sluby.Vid EOS a podobne.Velky humbug pred rokmi a dnes mrtvola a tak dopadne 99% bani na prachy.