Bitcoin bojuje proti inflácií
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, WEIBEL Christophe

Bitcoin prežíva od májového prepadu veľmi úspešné obdobie, ktoré prinieslo nové historické maximum. Podľa miliardára Carla Icahna je najsilnejšia kryptomena najlepším nástrojom v boji proti inflácii

Prečítaj si tiež: Čaká Bitcoin zvýšený tlak zo strany býkov? Presný indikátor naznačuje, že áno

Bitcoin vs. inflácia

Miliardár a úspešný investor Carl Icahn vyjadril obavy pred možným príchodom trhovej krízy, ktorá je podľa neho veľmi blízko. A práve v týchto situáciách môže najlepšie pomôcť BTC ako zabezpečenie proti inflácii.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Podľa posledných vyjadrení predsedu FED Powella, bude USA pokračovať v stimulácii ekonomiky. Podľa Icahna to povedie k ďalšiemu znehodnoteniu dolára.

„Z dlhodobého hľadiska určite narazíme na stenu. Skutočne si myslím, že nastane kríza tým, ako pokračujeme, ako tlačíme peniaze, ako ideme do inflácie. Ak sa pozriete okolo seba, všade vidíte infláciu a neviem, ako sa s tým z dlhodobého hľadiska vyrovnáte,“ uviedol Icahn pre CNBC.

Môže ťa zaujímať: Stratég z Wall Street predpovedá, že cena BTC do konca roka vzrastie na 168 000 USD

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

FED upokojuje situáciu

Posledné vyjadrenie Powella:

„S pokračujúcim oživením ekonomiky a oživením výdavkov sme svedkami tlaku na rast cien, najmä v dôsledku obmedzenej ponuky v niektorých sektoroch. Očakávame, že negatívne okolité vplyvy budú postupne slabnúť. Inflácia sa tak môže vrátiť späť k nášmu dlhodobému cieľu 2 %.“

Icahn uviedol, že do kryptomien už investoval značnú čiastku peňazí, a že určite stoja za zváženie:

„V Icahn & Company pracuje veľa inteligentných ľudí a Bitcoinu jednoducho nerozumieme. Nehovorím, že je zlý alebo dobrý, len hovorím, že mu nerozumieme. Nebudeme investovať do niečoho, čomu nerozumieme. Ak sa zhorší inflácia, môže byť prospešný. Je tu však toľko premenných, že je veľmi ťažké do neho investovať.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre