BITCOIN NENÍ HROZBOU
BITCOIN NENÍ HROZBOU. Zdroj: shutterstock.com/EbAdventurePhotography

Podľa námestníka guvernéra Bank of Canada Paula Beaudryho nepredstavujú kryptomeny, ako je Bitcoin (BTC), žiadne významné riziko pre finančný systém.

Na otázku, či sú kryptomeny rizikom, námestník guvernéra odpovedal, že Bank of Canada si doteraz nemyslí, že kryptomeny sa „vyvíjajú spôsobom, ktorý vytvára systémový typ rizika pre finančný systém“. Je to preto, že kryptomeny„z finančného systému úplne odstránené“.

Ale ako sa kryptotrh zväčšuje a investuje doň čoraz viac ľudí, krypto sa stáva väčším rizikom, čo by mohlo znamenať určitú úroveň zraniteľnosti. Ešte nie sme vo fáze, keď by sme si mysleli, že je to veľké riziko pre ekonomiku, ale je to niečo, čo veľmi pozorne sledujeme.”

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať: Manažéri hedžových fondov uprednostňujú Bitcoin pred zlatom: Je to lepší uchovávateľ hodnoty!

Beaudry tiež zdôraznil, že klasické kryptomeny nehrajú v platbách veľkú úlohu, pretože investori nakupujú BTC „hlavne za účelom špekulácie“.

Existujú však aj digitálne aktíva, ako sú stablecoiny, ktoré sú kryté fiat menami, ktoré by mohli potenciálne hrať väčšiu úlohu v platbách, povedal. To je niečo, na čo tiež dohliadame,“ dodal Beaudry.

Bitcoin a kryptomeny v Kanade

Kanada je jedna z mála krajín, ktoré sú kryptomenám naklonené, a stala sa jednou z prvých jurisdikcií na svete, ktorá schválila burzovo obchodovaný fond Bitcoinov. Kanada je tiež obľúbeným miestom pre globálnych ťažiarov kryptomien a radí sa na štvrtú priečku z hľadiska hash ratu podľa Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index k augustu 2021.

Bank of Canada napriek progresívnemu vývoju a prijatiu kryptomien už predtým vyjadrila určitú skepsu ohľadom kryptomien. V máji kanadská centrálna banka uviedla, že digitálne aktíva, ako je Bitcoin, zostávajú vysoko rizikovými napriek prijatiu inštitucionálnymi investormi.

Prečítaj si tiež: Burza eToro oznámila vyradenie projektov Cardano a Tron z ponuky – Prečo?