Ako spolu súvisia Bitcoin, Google a samovraždy?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Je zaujímavé, koľkými spôsobmi možno popularitu kryptomien sledovať. Na jeden z týchto spôsobov sme sa pozreli bližšie, konkrétne ide o Google Trends. Čím rýchlejšie napríklad rastie cena Bitcoinu, tým rastie aj jeho popularita a ľudia slovo Bitcoin zadávajú do svojho vyhľadávača častejšie. Google to všetko zaznamenáva a vy môžete sledovať popularitu vybraného slova priamo z grafu. Ako však do toho zapadajú samovraždy? Náhoda alebo realita?

Ako som už spomenul na začiatku, cena Bitcoinu (čierna) a miera vyhľadávania slova Bitcoin (modrá) spolu úzko súvisia.

First Crypto ETF 1

Teraz to podľa Googlu vyzerá tak, že sa o BTC príliš nerozpráva, čo väčšina z nás aj pozoruje. Je to práve kvôli jeho nízkej cene. Ak cena stúpne, bude táto téma opäť plniť mainstreamy a vyhľadávanosť  rapídne vzrastie.

Bitcoin a samovraždy

Napadlo vám niekedy zamyslieť sa nad týmto vzťahom? Mne áno. Niekde okolo all time high BTC (najvyššia dosiahnutá cena Bitcoinu) som si hovoril, že nebude príliš dobré, keď to praskne a koľko ľudí to pocíti. Ak ste investovali malú časť v peaku (najhorší moment na kúpu), strata zamrzí, ale nezrútite sa.

Čo ale tí, ktorí niekde okolo ceny 12 – 19 tis. USD investovali všetko, a verte, že takí boli. Hoci to nie je pekné ani príjemné, niektorí z nich mohli po brutálnom prepade uvažovať o samovražde.

first crypto etf 2

V grafe ide o prvý vrchol (červená) znázornený šípkou. Ľudia v tomto období začali hojne vyhľadávať slovo samovražda. Na modrom grafe vidíte, že takmer v rovnakom momente začala vyhľadávanosť slova Bitcoin brutálne padať a namiesto masívneho rastu smerovala cena dole.

Zlaté pravidlá investora

Ide teda o náhodu alebo priamu úmeru? Nech už je to čokoľvek, majte vždy na pamäti pár zlatých pravidiel investorov.

  • Investuj len to, čo môžeš stratiť.
  • Nakupuj, keď cena klesá, predávaj, keď rastie.
  • Diverzifikuj (rozdeľ investíciu napríklad do viacerých mien).
  • Nastav si jasný plán (kedy, čo, koľko, kde nakúpim/predám).
  • Drž sa plánu a nepanikár.

Vďaka týmto radám sa neocitnete na mizine. A rada na záver? Aj keby ste sa na mizine alebo v dlhoch ocitli, je zbytočné myslieť na samovraždu, zatnite zuby a začnite proste znova. Mnoho dnešných boháčov muselo niekoľkokrát skrachovať a topiť sa v dlhoch, kým sa dostali tam, kde sú dnes.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.