Buďte organizovaní – 5 najlepších kalendárov pre každého fanúšika kryptomien

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Svet kryptomien je dynamický a sledovať všetky prichádzajúce novinky je priam nemožné. Keď vezmeme do úvahy počet existujúcich coinov, k tým aktívnym pridáme ohlasovanie nových projektov, spoluprác, aktualizácií či nebodaj forkov a airdropov, dostaneme sa na číslo, ktoré je možné len ťažko zaznamenať v dostatočnom predstihu.

O tom, ako môžu mať vyššie spomínané fakty väčší či menší vplyv na cenu samotného digitálneho aktíva, ani netreba písať. Na uľahčenie sledovania dôležitej udalosti v kryptoodvetví našťastie existuje niekoľko prehľadných kalendárov, ktoré majú investorom či špekulantom uľahčiť sledovanie diania svojho coinu a nezmeškať žiadnu dôležitú udalosť. Nižšie vám prinášame prehľad piatich najpopulárnejších kalendárov, vďaka ktorým vám neutečie žiadna udalosť z kryptosveta.

Coinmarketcal

Stránky Coinmarketcal vznikli približne pred rokom. Ide o najznámejší portál, na ktorom sa môžete dozvedieť o plánovaných udalostiach v kryptosvete. Návštevník získa prehľad na základe klasického kalendára, no má aj možnosť odfiltrovať si ním preferované kryptomeny, prípadne burzy a kategórie. V nich má na výber možnosť sledovania airdropov, konferencií, 31ohlásených partnerstiev, či informácie o nadchádzajúcich deleniach. Kredibilite stránky nahráva aj fakt, že sami návštevníci môžu potvrdiť, respektíve vyvrátiť autenticitu správy. Samozrejmosťou je aj uvedenie zdroju ku každej nadchádzajúcej udalosti.

Kalendár môžete vyskúšať po kliknutí na tento odkaz.

Coinmarketcap

Coinmarketcap pozná asi každý, no veľa ľudí ho primárne využíva len na sledovanie ceny jednotlivých coinov. Tento web však ponúka aj možnosť odsledovať si dátumy nadchádzajúcich blockchainových konferencií. Informácie týkajuce sa výlučne noviniek jednotlivých kryptomien však na tomto webe nenájdete. Ak vás teda zaujímajú udalosti, stretnutia či zasadania, všetky potrebné informácie sú tu.

Mohlo by vás zaujímať: NASDAQ pripravuje analytický nástroj na predikovanie cien kryptomien

Kryptocal

Kryptocal, podobne ako Coinmarketcal, umožňuje používateľom filtrovať vyhľadavané informácie podľa kategórií, ako sú airdropy, odmeňovacie programy, konferencie, forky a daľšie. Užívateľské rozhranie je príjemné a orientáciu značne uľahčuje dobre nadizajnované menu, v ktorom vidíte hneď na hlavnej stránke presný počet udalostí v každej z kategórií. Zaujímavosťou je aj možnosť poslať si udalosť do Google kalendára, alebo si na ňu nastaviť emailovú notifikáciu. Viac si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Cryptocalendar

Cryptocalendar poskytuje len možnosť vyhľadávania bez filtrovania. Na druhej strane je po dizajnovej stránke postavený prehľadne a účelne. Rovnako poteší možnosť zaslania si udalosti do Google, resp. Apple kalendára. Oficiálna stránka sa nachádza tu.

Coinscalendar

Coinscalendar prináša viac-menej to isté čo konkurencia. Možnosť filtrovania, nastavenia upozornení, a rovnako ako v prípade Coinmarketcal, aj možnosť potvrdenia pravosti správy. V porovnaní s predošlými kalendármi má však trošku spraťanský dizajn. Napokon, presvedčiť sa o tom môžete tu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Mať naštudovaný whitepaper a tým pádom aj poznať zámer a víziu svojho preferovaného coinu by malo byť samozrejmosťou. Správny investor by však nemal zabúdať ani na sledovanie progresu vývojového tímu, či daný projekt napreduje podľa plánu, respektíve aké spolupráce a partnerstvá ohlasuje. A presne na tento účel slúžia vyššie uvedené kalendáre, používaním ktorých budete vždy včas informovaný o všetkých dôležitých novinkách.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.