NASDAQ pripravuje analytický nástroj na predikovanie cien kryptomien

Novinky Nasdaq chce predikovať ceny kryptomien
Nasdaq chce predikovať ceny kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/JOCA_PH
BITmarkets BITmarkets

Nasdaq, druhá najväčšia burza na svete, údajne plánuje pridať do svojho analytického nástroja „Analytics Hub” softvér, ktorý pomôže jeho používateľom predpovedať predpokladané cenové pohyby jednotlivých kryptomien. Nasdaq Analytics Hub, ktorý bol predstavený minulý rok, využíva umelú inteligenciu, ktorá sa zameriava na interakcie medzi počítačovými dátami a ľudským správaním, monitorovaným prevažne na sociálnych sieťach.

Nasdaq Analytics Hub

Údaje, analyzované vlastným softvérom tejto burzy, môžu investori použiť na posúdenie aktuálnych trendov prevládajúcich na trhu, čím získajú prehľad o možných budúcich cenových pohyboch. Nasdaq Analytics Hub bol doteraz k dispozícii iba tradičným investorom. Podľa aktuálnych správ budú môcť z tohto nástroja benefitovať v blízkej budúcnosti aj traderi s kryptomenami.

Analýza pre 500 kryptomien

Nástroje, ktoré Nasdaq pripravuje na analýzu kryptomien, sú v súčasnosti v beta-testingu a ich vydanie je naplánované na november tohto roka. Nový softvér by údajne mal monitorovať trhový sentiment až pre približne 500 kryptomien. (trhový sentiment – celkový postoj investorov k určitému inštrumentu alebo trhu ako celku, vyjadrený cez aktivitu obchodníkov a pohyb samotnej ceny).

Na čo najpresnejšie predpovede bude využívať vyššie zmienenú umelú inteligenciu, ktorá bude zbierať dáta z viacerých sfér. Okrem sledovania trendov na sociálnych sieťach (do úvahy pripadá Twitter či Reddit) bude monitorovať aj transakcie medzi obchodnými platformami a pohyby v peňaženkách.

Mohlo by vás zaujímať: 9 decentralizovaných búrz, ktoré stoja za vyskúšanie

Nasdaq sa kryptomenami zaoberá už dlhšiu dobu

Už v januári tohto roka sa generálna riaditeľka spoločnosti Nasdaq, Adena Friedman, vyjadrila, že táto americká burza skúmala myšlienku obchodovania kryptomien spolu s bližšie nešpecifikovaným obchodným partnerom. Zároveň však poznamenala, že Nasdaq musí najprv dôkladne preskúmať potenciálne riziká vstupu do tohto segmentu. Čo sa týka ponuky futures kontraktov, burza by ich zaradila do ponuky len vtedy, ak by zaznamenala dostatočný dopyt a zároveň by sa dokázala odlíšiť od konkurencie. V apríli predstavitelia tejto americkej burzy vyhlásili, že zvažujú možnosť spustenia aj vlastnej kryptoburzy. Článok o ich vtedajšej predstave si môžete prečítať tu.

Nasdaq nie je jedinou spoločnosťou, ktorá by pre svojich klientov spustila analytické nástroje týkajúce sa kryptomien. Len nedávno kanadská masmediálna a informačná spoločnosť, Thomson Reuters, oznámila spoluprácu s CryptoCompare. Výsledkom bude integrácia order bookov a obchodných dát pre 50 kryptomien. Analytický nástroj bude klientom prístupný cez desktop platformu Eikon.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Predikovanie vývoja cien kryptomien je stále do značnej miery ťažko odhadnuteľné. Mnohí traderi aj hodleri majú podozrenie, že existuje isté zosúladenie veľkých hráčov s cieľom manipulácie cien. Aj napriek tomu, že sa plánuje využitie umelej inteligencie na sledovanie (okrem iného) nálad na sociálnych sieťach, trh s kryptomenami je stále príliš malý, a tak riziko nečakaných a nepredvídateľných pohybov treba brať vždy do úvahy.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebookunajnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptoglobe.com
sludgefeed.com
coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.