Kusama, Polkadot a Cardano
Kusama, Polkadot a Cardano. Zdroj: Google

Jedným z veľmi dôležitých faktorov vo svete kryptomien je vývoj. Bez kvalitných a usilovných vývojárov projekt nemôže napredovať. Zaujímavý prieskum priniesol portál CryptoDiffer, podľa ktorého sú blockchainy Kusama, PolkadotCardano aktuálne najviac sa rozvíjajúce projekty.

Prečítaj si tiež: Veľrybí presun Shiba Inu v hodnote 2,3 miliardy USD – ak ich predá, príde masívny pád!

Kusama, Polkadot a Cardano

Spomínané blockchainy disponujú najvýraznejšou vývojovou aktivitou s viac ako 130 commitmi na Githube za posledných 30 dní. Spomedzi TOP 3 je najrozvinutejším projektom blockchain Kusama, ktorý slúži v podstate ako verejné prostredie pre sieť Polkadot. Kusama sa využíva na testovanie nových aplikácií a blockchainov, a to tesne pred tým, ako sa spustia v hlavnej sieti.

Rebríček CryptoDiffer
Rebríček CryptoDiffer. Zdroj: CryptoDiffer

Kusama je teda logicky blockchain s najväčšou aktivitou vývojárov. Tí majú v danom blockchaine absolútne voľné ruky, čo sa týka vývoja pre hlavnú sieť Polkadot.

Mohlo by ťa zaujímať: Do projektu Sandbox (SAND) sa zainvestovalo 93 miliónov dolárov – token vyrástol o viac ako 200 %!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Cardano nezaostáva

Ekosystém Cardano uzatvára TOP 3. Projekt disponuje 118 commitmi na Githube. To, že sa táto sieť umiestnila v tomto rebríčku tak vysoko, nie je žiadnym prekvapením. Po dôležitom hard forku Alonzo sa doslova roztrhlo vrece so spoluprácami a aktualizáciami.

Práca vývojárov sa však na jednotlivých kryptomenách neodzrkadlí hneď. Všetko je to dlhodobá záležitosť, ktorá má extrémny význam. Bez vývoja by nerástla užitočnosť a využiteľnosť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre