CME BTC options majú sľubný štart – Ako sa im darí po prvom dni obchodovania?

0

Minulý piatok sme pripomenuli, že čoskoro príde očakávané spustenie options na Bitcoin futures burzy CME. Momentálne už chystáme článok, v ktorom podrobnejšie vysvetlíme, o čo ide. Sledujte nás na facebooku, nech vám to neujde. Momentálne už máme za sebou prvý deň obchodovania a objemy vyzerajú sľubne. Podľa dát od CME obchodníci nakúpili 55 kontraktov. 

To možno vyzerá ako málo, no je známe, že obchodné produkty s kryptomenami štartujú pomaly. Navyše, jeden options kontrakt má hodnotu 5 BTC (momentálne 43 500 $). Celkové volume tak dosiahlo 2,4 milióna dolárov. Pre porovnanie, burza Bakkt musela na takéto objemy čakať mesiac.

Môže vás zaujímať: Adam Back – Bitcoin dosiahne 100 000 $ rýchlejšie, než si myslíme

Bitcoin po spustení options na vzostupe

Je zaujímavé, že Bitcoin po spustení options kontraktov na CME začal rásť. Je dokonca možné, že tieto dve udalosti majú nejakú súvislosť. Samozrejme, samotné spustenie options nezapríčinilo dnešný rast, no pôsobilo ako finálny impulz.

Bitcoin v roku 2020 rastie a dosahuje stále vyššie hodnoty. V posledných dňoch konsolidoval na hladine 8 000 $ a pripravoval sa na ďalšiu pumpu. Tento rast je teda výsledkom dlhodobejšej cenotvorby.

Situáciu na trhu budeme podrobnejšie rozoberať  o 18:30 na streame. Nezabudnite sa pripojiť. Tešíme sa na vás na BitLinku! A budeme radi, ak sa prihlásite na odber našich videí.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre