[PREHĽAD TRHU] Kryptomeny v zelenej zóne – Bitcoin za 8500 $ – Dash dnes +25%

0
bitcoin percento hore

KONEČNE tu máme ďalší poriadny pohyb. Deň po otvorení options kontraktov na BTC futures burzy CME sme sa dočkali celkom slušného rastu. Teda… nie že by medzi tým bol nejaký súvis, no človek nikdy nevie. Bitcoin po týždňovej konsolidácii vytvoril nové high a za posledných 24 hodín vykazuje zisk 5%. Ethereum je na tom podobne a ďalšie altcoiny ho nasledovali.

Bitcoin Cash má za dnešok takmer 7%, no ani to mu nestačí na 25% rast jeho forku BSV. Z Bitcoin SV sa tak stal jednoznačne najziskovejší midcap coin roku 2020. Sme však iba na začiatku a veľa sa ešte môže zmeniť. Tak ako tak, BSV si svojou aktivitou vyslúžil prvý graf v tomto prehľade trhu. Gratulujem!

1W BSV/USD - Bitfinex
1W BSV/USD – Bitfinex

Momentálne ma najviac zaujíma, či táto kryptomena nakoniec prerazí 260$ a dostane sa na nové ATH. Craig Wright je očividne rozhodnutý vypumpovať svoj shitcoin do nebies, trochu mi však uniká logika tohto kroku. Možno má za lubom nejaké veľké odhalenie fejkových dôkazov o tom, že je Satoshi Nakamoto.

Najnovšie články o Craigovi Wrightovi nájdete tu.

Bitcoin na novom high

Tým mám, samozrejme, na mysli tohtoročné high. Bitcoin po menšej konsolidácii pokračuje v raste a spĺňa tak očakávania mainstreamu. To je celkom zaujímavé, pretože väčšinou sa správa nelogicky. Tlak býkov je teraz očividne priveľký na nejaké šaškovanie a manipulácie.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Ak máte záujem o môj názor, tak ani tento pohyb nepovažujem za potvrdenie uptrendu. Myslím si, že na podobné vyhlásenia je ešte priskoro. Ak však budete opatrne prikupovať, podľa mňa neprerobíte, pretože downtrend z minulého roka očividne slabne a už nebude trvať dlho. Na 5000 $ sa rozhodne nepozrieme.

Ak chcete vedieť viac, určite odporúčam prísť na dnešný LIVE Trading 2.0. Po menšej prestávke obnovujeme naše streamy na BitLinku!

A nezabudnite sa prihlásiť na odber, aby ste ho nezmeškali.

Altcoiny dnes pomalšie ako Bitcoin

Väčšina alternatívnych kryptomien dnes rastie, no podľa kmcapu idú hore pomalšie, než Bitcoin. Ethereum zápasí s hladinou 150$ (+4,5%), XRP sa vrátilo na 22 centov (+3,5%), Litecoin konečne prekonal 50 $ a aktuálne sa obchoduje za 54 $ (+7%), EOS zaznamenal 4,6% rast a mňa najviac zaujal anonymný Dash +25%.

O anonymných coinoch som už v jednom prehľade trhu písal. V tomto roku rastú podozrivo rýchlo. Či už ide o Monero, Dash, alebo aj mnohými zatracovaný Zcash, ktorý sa zobudil po dlhom, dlhom spánku. Najnovšiu analýzu Zcashu nájdete tu.

Záver

Na trhu s kryptomenami je teraz dobrá nálada. Konečne vidíme svetlo na konci medvedieho tunela a možno aj ten halving nakoniec bude fajn. No, uvidíme. Ešte je priskoro na to kričať hurá. Nenechajme sa opantať emóciami a bude to v pohode.

Čo čítať ďalej?

EOS prešiel dôležitou aktualizáciou. O čo ide, to sa dozviete v našom článku:

Veľký update pre EOS! Block.One predstavuje EOS 2.0 – všetko čo potrebujete vedieť

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre