Bitcoin hashrate rastie
Bitcoin hashrate rastie

Bitcoin sa počas dnešného dňa po dlhšej dobe dostal do konsolidácie. Hashrate aj napriek tomu naďalej rastie a vyzerá to tak, že mineri sa znovu vracajú k ťažbe Bitcoinu. Bitcoin podľa agentúry Moody’s v Salvadore nemá budúcnosť. A veľa ďalšieho v dnešných správach.

Bitcoin hashrate rastie

Po veľkom poklese hashrate spôsobenom banom v Číne sa baníci znovu vracajú k ťažbe. A to už veľké farmy aj drobní podnikatelia. Aktuálna hodnota výkonu siete je 107 TH/s. Od úplného dňa spred dvoch týždňov je to približne 25 % nárast. Avšak v porovnaní s vrcholom výkon siete stále enormne zaostáva.

Bitcoin hashrate výkon siete
Bitcoin hashrate výkon siete

Bitcoin podľa Moody’s v Salvadore nemá budúcnosť

Agentúra Moody’s znížila rating Salvadoru. Rating bol znížený z B3 na Caa1. Aktuálny výhľad do budúcnosti je negatívny. Agentúra sa opiera hlavne o zníženie kvality politiky a zvýšenie napätia s medzinárodnými partnermi. Za všetkým je údajne akceptovanie Bitcoinu ako legálnej meny, ktorú dokonca vláda odporučila používať svojim občanom. Podľa agentúry je to zlý ťah, ktorý nerieši reálne potreby občanov a skôr zvyšuje napätie medzi ľuďmi v štáte a politickými partnermi.

Analytici predpovedajú 5-mesačný rast na BTC

Analytici tvrdia, že BTC sa chystá na návrat, ktorý by ho mal viesť k opakovaniu klasických býčích rokov 2013 a 2017. Potom ako sa 31. júla objavilo maximum na 42 600 dolárov, predikcie na trhu sa obracajú späť k vzostupnému „supercyklu“. Cenová akcia Bitcoinu si namiesto vážneho prepadu udržala svoje zisky, ktoré v čase písania správy predstavovali 23 % za týždeň.

„Po znepokojivých troch mesiacoch noviniek a cenových prepadov pokračoval Bitcoin v piatich zelených mesačných sviečkach za sebou. V druhej polovici roka 2013 sa zvýšil približne 10 -krát,“ uviedol Jeff Ross, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Vailshire Capital.

Viac o tejto téme sa dočítate v tomto článku.

Mastercard má vysoké ciele v kryptografickom priemysle

Spoločnosť Mastercard má veľmi vysoké ciele v kryptografickom priemysle. Cieľom spoločnosti je stať sa hlavným partnerom svetových vlád a súkromných subjektov pri testovaní, vývoji a zavádzaní digitálnych mien do systémov centrálnych bánk.

S touto zaujímavou správou prišiel samotný generálny riaditeľ spoločnosti Michael Miebach. Ten v rozhovore o výsledkoch hospodárenia firmy uviedol, že sa jeho spoločnosť môže stať hlavným prvkom pri zavádzaní kryptomien do bankových systémov a medzinárodných transakcií.

Viac o tejto téme sa dočítate v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance