BTC Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/ViewFinder nilsophon
BTC Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/ViewFinder nilsophon

BTC zatiaľ pokračuje v rastúcom trende, avšak už v predošlej analýze sme si povedali, že tento trend slabne. Od 21. júla sa totižto vytvára rastúci klín a piata Elliotova vlna bola dokončená. V noci sa Bitcoin od hladiny supportu klínu odrazil, ale tento odraz nebol zatiaľ silný a objemy takisto chýbajú. Nastane tak niekoľkodňová korekcia, alebo trh bude pokračovať v raste?

Bitcoin na hladine 50 500 $ dosiahol vrchol rastúceho klínu, pretože ide o piatu Elliotovu vlnu, ktorá v tomto patterne vznikla. Leg 2 a 4 vytvorili korekcie o sile 38,2 %, čo taktiež potvrdzuje modelový rastúci klín. Cena sa však odrazila od supportu tohto flagu na hladine 47 600 $, no odraz je zatiaľ veľmi slabý a nie je podporený ani objemami.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Z tohto hľadiska môžeme usúdiť, že rastúci trend slabne a objemy počas celého klínu klesali. Podobný scenár sme zažili na klíne, ktorý bol ukončený na ATH. Jediná odlišnosť bola v sklone klínu. Ak teda nedôjde k razantnému navýšeniu objemov, ktoré podporí cenový rast, tak je možné, že Bitcoin nakoniec support neudrží. Vtedy by sme sledovali support na hladine 38,2 % retracementu celého klínu, a to na hodnote 42 500 $.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC, ETH, BNB, LTC – Zastavil sa rastúci trend?

Dlhodobo je BTC stále bullish

Ak by došlo k otestovaniu zóny okolo 41 000 $ až 42 500 $, nastala by ideálna nákupná príležitosť. Došlo by totižto k otestovaniu predošlej dlhodobej rezistencie, ktorá oddeľuje akumulačnú zónu od rastúceho trendu. Retracement 38,2 % je zároveň prvým targetom pri uzatváraní klínu.

RSI rovnako ako objemy vytvára negatívnu divergenciu počas celého rastu. Vertikálne žlté čiary znamenali vždy lokálne minimum v rámci klínu, na RSI to predstavuje hodnotu od 40 do 43 bodov. Túto hladinu teda budeme sledovať ako support na RSI.

Mohlo by ťa zaujímať – Glassnode: počet transakcií BTC zostáva nízko aj napriek rastu ceny

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.