btc analýza. Zdroj: Shutterstock.com/gnepphoto
btc analýza. Zdroj: Shutterstock.com/gnepphoto

BTC sa stále nachádza v rastúcom klíne a trhová cena sa snaží udržať support tohto patternu. Najbližšie dni a možno aj hodiny budú teda kľúčovými a rozhodne sa, či bude trend pokračovať, alebo nie. Množstvo dát poukazuje na to, že čoskoro by mohla prísť korekcia. Nastane však už teraz, alebo si na ňu ešte počkáme?

Bitcoin zatiaľ rastúci klín neukončil, no tento pattern by sa čoskoro mal uzavrieť. Bežné uzatvorenie rastúceho klínu nastane s prvým targetom na 38,2 % retracementu celého rastu. To v súčasnosti predstavuje hladinu cca 42 500 $. Celkovo hladina okolo 41 000 $ a 42 000 $ predstavuje kľúčovú supportnú zónu pre udržanie rastúceho trendu. Práve hladina 41 000 $ oddeľuje predošlú akumulačnú zónu od súčasného trendu.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 90 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<

Prečítaj si tiež predošlú analýzu – Analýza BTC – do pár dní sa uzavrie dlhodobý medvedí pattern

BTC v korekcii?

Okrem toho rastúci klín by mal predstavovať 5 Elliotiek, ktoré taktiež už vznikli, pričom bod 5 rešpektoval rezistenciu na 50 500 $. Nehovoriac o tom, že objemy klesajú a negatívne divergujú s cenovým pohybom. Rovnako je na tom aj RSI, ktoré taktiež počas celého rastu vytvára negatívnu divergenciu. Hlavný support pre udržanie rastu na RSI je zóna 40 až 43 bodov.

Už dnes možno budeme svedkami rozuzlenia a uvidíme, či cena udrží support, alebo nie. Aj keby sa však cena odrazila od supportu, neznamená to, že čoskoro nepríde korekcia. Tá môže prísť aj keby ešte cena mierne rástla a maximum by sa vytvorilo blízko posledného. Jediný scenár, keď by sme z klínu vystrelili nahor, je, že by nastala pumpa podporená vysokými objemami. To sa však zatiaľ nedeje.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, SOL, ADA, XRP – Bitcoin uzatvára medvedí pattern

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.