Brat Pabla Escobara bude mať vlastnú kryptomenu.
Brat Pabla Escobara bude mať vlastnú kryptomenu. Zdroj: shutterstock.com/Visualistka

Svet kryptomien je naozaj plný prekvapení. Už sme sa stretli s rôznymi Bananacoinami, Spankcoinami, Putincoinami a podobnými mincami, ktoré sú možno viac ako absurdné. Vyzerá to však, že sa črtá na ďalšiu „zaujímavú“ kryptomenu, minimálne kvôli jej zakladateľovi. Má ním byť Robert Escobar, brat najznámejšieho a pravdepodobne najbohatšieho drogového dílera Pabla Escobara.

Diet Bitcoin

Malo by ísť o fork Bitcoinu, ktorý by mal byť lacnejšou a rýchlejšou alternatívou Bitcoinu (Litecoin si to ty?). Firma Roberta Escobara, Escobar Inc., aktuálne odštartovala ICO fázu. Počas tejto fázy predáva svoj Diet Bicoin (DDX) za takmer 96% zľavu. Cena totiž klesla z 50 dolárov iba na 2 doláre za jeden token.

Podľa oficiálnej stránky Diet Bitcoinu sa maximálny počet DDX počas predpredajov vyšplhá na 1 000 000 DDX. Tie budú predávané v troch rôznych fázach. 300 000 DDX malo byť predaných za 50 dolárov (pričom sa aktuálne predávajú za 2 doláre). Ďalších 300 000 DDX mincí by malo byť predaných za cenu 100 dolárov, pričom zvyšných 400 000 DDX sa bude predávať za cenu 1000 dolárov za jeden token. Smelé plány, čo myslíte?

Daniel Reitberg, COO Escobar Inc sa oficiálne vyjadril:

„Každý by mal počúvať tieto skvelé nové správy, ísť na našu stránku a nakúpiť čo najviac Diet Bitcoinov. Keďže bude počet mincí rovnaký ako pri Bitcoine, očakávame, že cena bude veľmi vysoká. Avšak v porovnaní s Bitcoinom sme momentálne až 4000x lacnejší.“

CEO spoločnosti Escobar Inc, Olof Gustafsson Diet Bitocoinu verí rovnako ako Daniel Reitberg.

„Prečo by ktokoľvek na svete kupoval Bitcoin alebo inú kryptomenu, ktorá nemá za sebou tím, ale nekúpil by Diet Bitcoin. V Escobar Inc, sme odhodlaní plne podporovať Diet Bitcoin a rovnako aj každodenné transakcie tejto novej meny.“

Kniha o Diet Bitcoine

Bitcoin fork nie je v ničom výnimočný. V histórií sa ich udialo už niekoľko a určite nás čakajú ďalšie. V prípade Diet Bitcoinu však je niekoľko ďalších zaujímavostí. Robert Escobar vydal totiž knihu nazvanú „Pablo Escobar´s Diet Bitcoin.“ V nej vyjadruje svoju motiváciu a dôvody k vydaniu tejto kryptomeny. Daná kniha sa dá kúpiť za 8 dolárov napríklad na Amazone, avšak na internete sa dá nájsť aj bezplatná verzia.

Medzi iné zaujímavostí napríklad patrí samotné vyhlásenie Roberta Escobara, ktorý tvrdí, že Bitcoin bol vydaný americkou vládou a nie Satoshim Nakamotom (alebo tým naznačuje, že Nakamoto je vlastne americká vláda).

V knihe sa napríklad píše:

„Celý svet uvidí, že Bitcoin bol vytvorený americkou vládou. A keď  sa tak stane, už bude príliš neskoro, pretože CIA predá všetky ich mince a zníži tým cenu Bitcoinu. Potom si so svojimi bezcennými kryptomenami môžete robiť čo chcete, aj tak väčšina z nich je iba podvod. DDX tu však bude, aj keď všetky ostatné kryptomeny pohoria.“

Záver

Tieto smelé vyhlásenia od Roberta Escobara však môžu pôsobiť až príliš optimisticky. Veriť však Escobarovi (či už Pablovi alebo Robertovi) však môže prísť trošku scestné. Nejde iba o vyhlásenie o CIA, ale aj o dôvod a využitie DDX, ktoré sa až priveľmi podobá napríklad kryptomenám ako Litecoin, Bitcoin Cash alebo Vertcoin.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku

Zdroje:
thenextweb.com 
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance