Gigant Fujitsu spustil európske inovačné centrum pre blockchain.
Gigant Fujitsu spustil európske inovačné centrum pre blockchain. Zdroj: shutterstock.com/ThomasAFink

Japonská nadnárodná spoločnosť Fujitsu, ktorá je jednou z najväčších svetových spoločností poskytujúcich služby v oblasti informačných technológií, oznámila svoju novú iniciatívu. V Bruseli spustila svoje inovačné centrum zamerané na blockchain.

Jeho hlavným cieľom bude uľahčiť výskum blockchainu a rozvíjať projekty v spolupráci s organizáciami zo súkromného a verejného sektora.

Viac o technológii blockchain sa dozviete na našich stránkach

Podpora revolučných zmien

Centrum zdôrazňuje záväzok spoločnosti Fujitsu využiť blockchain a ďalšie distribuované technológie, ako prostriedok na uskutočnenie zásadného prevratu v spôsobe kúpy, predaja a výmeny tovarov a služieb medzi jednotlivými spotrebiteľmi a podnikmi. Taktiež bude podporovať ich využitie pre organizácie, ktoré transformujú svoje obchodné a prevádzkové modely.

Vedúci spoločnosti Fujitsu Benelux Yves de Beauregard uviedol, že vytvorenie centra je reakciou na zvýšený záujem zákazníkov o distribuované technológie. Tiež poznamenal, že okrem iných faktorov je Belgicko kvôli svojej geografickej polohe vhodným miestom na začatie tejto iniciatívy.

Zameranie na projekty inteligentných miest

Frederik De Breuck, riaditeľ divízie “Pre-sales and Business assurance” spoločnosti Fujitsu Benelux, vysvetlil, že podiel svetovej populácie obývanej mestskými oblasťami sa v najbližších tridsiatich rokoch rýchlo zvýši. Preto budú rozvíjať služby, ktoré budú kombinovať distribuované technológie s infraštruktúrou a architektúrou. Ich úlohou bude riešiť sociálne, ekonomické a environmentálne problémy, ktoré táto expanzia prinesie.

Ďalšie aktivity spoločnosti Fujitsu

Inovačné centrum v Bruseli nie je ich jediným projektom v tejto oblasti. V roku 2016 spoločnosť oznámila, že vyvinula systém založený na blockchaine, ktorý bezpečne zdieľa dokumenty. Následne v roku 2017 vydal ďalší systém na bezpečné zdieľanie dát.

Je tiež členom konzorcia Hyperledger a vydala niekoľko projektov, ktoré majú využívať blockchain platformu skupiny Hyperledger Fabric.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť predstavila technológiu, ktorá by mohla vyriešiť chyby Etherea vrámci “Smart Contracts”.

Na záver

Môžme konštatovať, že blockchain pokračuje v spanilej jazde. Ako bude táto jazda pokračovať? Vyzerá to tak, že sa len tak ľahko nezastaví. A určite bude mať i naďalej silný vplyv na celý kryptosvet.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance