Cena Stellar Lumens rastie, zatiaľ čo ostatné kryptomeny opäť padajú.
Cena Stellar Lumens rastie, zatiaľ čo ostatné kryptomeny opäť padajú. Zdroj: shutterstock.com/jrockdesign

Bitcoin a ostatné kryptomeny sa opäť potápajú do červených čísel a o to zaujímavejšie je vidieť kryptomenu z top 10, ktorá ide proti tomuto trendu. Tou jedinou kryptomenou, ktorá sa zelená v červenom mori, je Stellar. 

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Proti trendu

Konkrétnejšie, hodnota XLM vzrástla za posledných 24 hodín o viac než 3%, zatiaľ čo ostatné kryptomeny trpia menšími až stredne ťažkými stratami, vrátane Bitcoinu (graf je zo dňa 12.5. 2018, 20:45).

Tip redakcie: Všetko o kryptomene Stellar

Dôvod rastu nejasný

Zatiaľ je ale trochu nejasné, prečo Stellar robí presný opak, než zvyšok trhu. Jasné je, že kryptomena Stellar nie je naviazaná na pohyb Bitcoinu, čo z tejto kryptomeny robí tak trochu čiernu labuť. Za zmienku stojí taktiež to, že cena XLM je v zelených číslach čiastočne aj vďaka silnému zvýšeniu pomeru XLM / BTC. S nárastom o 9,7% v prospech Stellar je zrejmé, že alternatívna mena je na správnej ceste.

Pokračujúci trend?

Avšak to, či tento trend bude pokračovať aj naďalej, je veľmi náročné určiť.

I keď Stellar negeneruje práve najväčšie objemy na trhu, zdá sa, že viac než 80 miliónov USD je dostačujúcich k udržaniu ceny. Pokiaľ tento trend bude pokračovať, hodnota Stellar by sa mohla rýchlo zvýšiť na 0,35 USD.

Opäť Upbit

Zaujímavé je, že väčšina obchodov s XLM pochádza z kryptoburzy Upbit v Južnej Kórei. Binance je na druhom mieste a Poloniex na treťom. Otázka je, aká je súvislosť s poslednými správami o vyšetrovaní burzy Upbit kórejskými úradmi. Na odpoveď si budeme musieť najskôr počkať do pondelka, kedy by mala vyjsť oficiálna správa z vyšetrovania.

Písali sme: Burza Upbit vyšetrovaná políciou, trhy padajú

Záver

Kryptomena Stellar oznámila nedávno ďalšie nové partnerstvá a bola zalistovaná na novej burze CoinbitGlobal a to by taktiež mohlo mať vplyv na nárast ceny. V každom prípade je Stellar veľmi zaujímavou kryptomenou, ktorú sa vyplatí sledovať bližšie a vzhľadom k jej aktuálnej cene nie je zlým kandidátom pre otestovanie vašich investičných stratégií. Hoci aj tu je treba pamätať na zlaté pravidlo investovania, a to je: nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Video nabité informáciami z dielne kryptomagazínu je tu. Pokiaľ sa vám bude páčiť, nezabudnite na odber nášho YouTube kanálu.

Zdroj:
themerkle.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance