BTC a zlatý kríž
BTC a zlatý kríž. Zdroj: Shutterstock.com/Volodymyr Yarema

Zdá sa, že BTC bude pokračovať v raste aj po prekonaní kľúčovej úrovne rezistencie 50 500 $. Grafy dokonca naznačujú takzvaný golden cross, dlhodobý vzostupný ukazovateľ. Prelom nad rezistenciu priniesol aj prerazenie veľmi dôležitej hodnoty. Ide o retracement 61,8% z predošlej korekcie. Ďalšia významná hladina je na 78,6% retracemente na hladine 57 200 $.

61,8% retracement BTC. Zdroj: TradingView
61,8% retracement BTC. Zdroj: TradingView

Bitcoin za posledné dva týždne konsolidoval nad 200-dňovú MA, čím sa vytvorila základňa pre nedeľný pohyb nad 50 000 dolárov. Zatiaľ čo 200-dňový MA je v čase písania takmer 46 100 dolárov, 50-dňový MA má hodnotu už 43 740 dolárov. Indikátory sa tak približujú. To by potvrdilo zlatý kríž, ku ktorému dochádza vtedy, keď sa MA 50 dostane nad úroven MA 200 na dennom grafe.

Golden Cross BTC. Zdroj: TradingView
Golden Cross BTC. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si taktiež – Zabráni v tomto roku boom altcoinov rastu BTC nad hranicu 100 000 $?

Zlatý kríž BTC je podporovaný sentimentom

Obchodníci sledujúci trendy považujú zlatý kríž za signál nákupu. Po predchádzajúcom prípade zlatého kríža v máji 2020 nasledovalo 11-mesačné stúpanie. V ňom sa ceny zvýšili z 9 000 dolárov na viac ako 60 000 dolárov. Nie je to však dokonalý ukazovateľ, pretože vo februári 2020 a júli 2014 uväznil obchodníkov na nesprávnej strane trhu.

StormGain

Napriek tomu je posledný zlatý kríž podporovaný býčím sentimentom. Ten ukazuje obnovenú akumuláciu investormi a klesajúce zostatky BTC na burzách.

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa metriky ponukového šoku má BTC hodnotu 55 000 $

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.