Bitpanda sa stala poskytovateľom licencovaných platobných služieb

BITmarkets BITmarkets

Viedenská krypto a fintech spoločnosť Bitpanda, dostala od rakúskeho finančného regulátora licenciu na poskytovanie platobných služieb. Licencia bola zrejme vydaná Rakúskym úradom pre finančný trh (FMA), v súlade so smernicou Európskej únie o platobných službách (PSD2).

PDS2, platná od januára 2018, zaviedla revidované pravidlá pre poskytovateľov platobných služieb. Tie sa týkajú tradičných bánk aj fintech spoločností v celom Európskom hospodárskom priestore a v celej EÚ.

Bitpanda, ktorá prevádzkuje kryptozmenáreň/burzu, oznámila v tlačovej správe, že nová licencia jej umožní rozšíriť svoj obchodný model a ponúknuť nové platobné riešenia. Oznámenie zdôrazňuje, že získanie licencií môže pomôcť znížiť prekážky medzi kryptografickým priestorom a svetom tradičného financovania.

Philipp Bohrn, jeden z dvoch generálnych riaditeľov spoločnosti Bitpanda Payments, bol údajne riaditeľom Asociácie poskytovateľov finančných služieb v Rakúskej obchodnej komore 9 rokov predtým, než bol zamestnaný v Bitpande. Jeho kolega Lukas Enzersdorfer-Konrad bol predtým vedúcim oddelenia digitalizácie a inovácií v rakúskej bankovej skupine Raiffeisen.

Enzersdorfer-Konrad uviedol, že licencia umožní ponúknuť viac “pohodlných a inovatívnych funkcií a služieb”, ktorých cieľom je sprístupniť digitálne zdroje na platenie kdekoľvek si užívateľ bude priať.

Čo čítať ďalej?

Obete Mt. Gox hacku dostávajú druhú šancu na získanie stratených Bitcoinov

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.