Obete Mt. Gox hacku dostávajú druhú šancu na získanie stratených Bitcoinov

Novinky Dostanú obete späť svoje kryptomeny?
Dostanú obete späť svoje kryptomeny? Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production
BITmarkets BITmarkets

Bohužiaľ, nie všetci, ktorí v minulosti používali neslávne známu burzu na kryptomeny Mt. Gox, majú nárok na znovuzískanie stratených kryptofondov. Tak to aspoň opisuje novovydaný dokument na stránkach samotnej burzy Mt. Gox.

Odmietnuté obete bitcoinovej burzy majú čas na odvolanie do 7. mája

Žiadatelia, označení ako “žiadatelia z vlastného oprávnenia” (self-approved claimants), nemajú možnosť voliť v procese verejnej rehabilitácie Mt. Gox. Voliť, a teda ovplyvňovať priebeh rehabilitačného procesu tu môžu iba vopred schválení žiadatelia. Navyše, možnosť voľby môže žiadateľovi schváliť iba takzvaný Rehabilitačný Správca.

Obete, ktoré podávajú žiadosti s vlastným oprávnením a ich žiadosti boli zamietnuté, majú nárok na odvolanie sa na súde Tokyo District Court do 7. mája. Ten následne rozhodne o tom, či je ich odvolanie platné alebo nie.

Mohlo by vás zaujímať: „Skrachovaná Mt. Gox sa chystá odškodniť svojich klientov”

Rehabilitačné správcovi odmietajú žiadosti na základe niekoľkých kritérií.

V prvom rade, ak mal daný žiadateľ predchádzajúci zostatok účtu na nule, nemá nárok na žiadosť. V druhom rade, ak mal daný žiadateľ menší zostatok, než o aký momentálne žiada, je tiež odmietnutý. Tretím faktorom odmietnutie je situácia kedy Rehabilitačný Správca nie je schopný určiť, či bol daný žiadateľ naozaj obeťou hacku, alebo nie.

Avšak, žiadatelia majú nárok svoje žiadosti prepísať a zažiadať znova, ak tak stihnúť urobiť vo vopred danom časovom limite.

Celú vec samozrejme zamotáva veľa podvodných žiadostí, pomocou ktorých sa podvodníci snažia žiadať o návrat fondov, ktoré nikdy predtým nevlastnili.

Dôležitý dátum: žiadosti podávať do 7. mája

Hlavnou pointou je tu fakt, že ak je vaša žiadosť odmietnutá, máte čas svoju aplikáciu znova poslať do 7. mája. Ak tak neurobíte, strácate právo akreditovaného veriteľa.

Celkovo sa dá povedať, že ozajstné vrátenie stratených fondov je pre bývalých užívateľov burzy Mt. Gox stále veľmi vzdialenou realitou. Daňoví veritelia (pojem, ktorým tu nazývame obete hacku Mt. Gox), údajne následne dostanú náhradu z toho, čo burze Mt. Gox zostalo v momente, kedy skrachovala.

Záver

Celá vec je samozrejme stále veľmi zamotaná a my vás budeme o ďalšom postupe priebežne informovať.

Čo čítať ďalej?

8 pádnych dôvodov, prečo Bitcoin stratí post najväčšej kryptomeny

Zdroj: 
CCN.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.