Bitcoin pôjde na nové ATH - tvrdí populárny analytik Coin Bureau
Bitcoin pôjde na nové ATH - tvrdí populárny analytik Coin Bureau. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Thongden Studio

Bitcoin prerazil rezistenciu na hladine 46-tisíc. Podľa známeho kryptomenového analytika a tvorcu najväčšieho kryptomenového kanálu na YouTube, Coin Bureua, smeruje Bitcoin s najväčšou pravdepodobnosťou na nové ATH. Prečo?

Bitcoin prekvapivo narástol

Kanál Coin Bureau je najväčší kryptomenový kanál na YouTube, ktorý nedávno presiahol hranicu 2 miliónov sledovateľov. Hlavný protagonista kanálu, anonymný trader so pseudonymom Guy, sa nedávno vyjadril na adresu súčasného rastu.

Podľa analytika to najprv pre BTC nevyzeralo veľmi ružovo. Indikátory, ako napríklad Google Trends, nenaznačovali zvyšujú záujem o kryptomeny a BTC, skôr naopak, signalizovali pokles.

Čítaj tiež: Ethereum je spomedzi altcoinov jednou z najlepších možností – záujem veľrýb narastá

Zmena však prišla rýchlejšie, ako si mnohí analytici mysleli. BTC sa dostal von z patternu vzostupného triangla, prerazil rezistenciu na 46-tisíc a neklesol výrazne nižšie. Ďalšou cenovou zastávkou je podľa niektorých hladina 53-tisíc. Podľa Coin Bureua si však trochu počkáme:

Mám pocit, že budeme dočasne odmietnutí okolo ceny 48 000, čo predstavuje 200-dňový kĺzavý priemer.“

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Bitcoin ide na ATH!?

Coin Bureau sa vyjadril aj k ďalšiemu vývoju ceny Bitocoinu, ktorú vidí aktuálne pozitívne:

Cena BTC je na ceste k vytvoreniu zlatého kríža na 50-dňovom a 200-dňovom exponenciálnom kĺzavom priemere a to je znamenie, že smerujeme k novým maximám…“

Graf: BTC/USD. 1D
Graf: BTC/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Podľa analytika sa blíži Bitcoin k vytvoreniu zlatého kríža na grafe (tzv. golden cross), ktorý je často v technickej analýze považovaný za bullish indikátor. Znamenalo by to, že sa BTC vráti nielen na hladinu 60-tisíc, ale možno prerazí aj 70-tisíc.

Aké sú však dôvody súčasného rastu? Negatívne fundamenty na trhoch sa nijako výrazne nezmenili, inflácia sa stále pomaly zvyšuje, vojna na Ukrajine stále prebieha. Coin Bureau upozorňuje, že fundamentom, ktorý pravdepodobne stimuloval rast, je nakupovanie bitcoinov spoločnosťou Terra Foundation. Terra stojí za známym tokenom LUNA a pôžičkovým protokolom Anchor protocol. Nedávno sme vás v našom článku upozornili na ambíciu spoločnosti nakúpiť BTC v celkovej hodnote 3 miliardy dolárov. Ide o pravidelné, každodenné nákupy, ktoré pravdepodobne tlačia cenu stále hore. Či to bude stačiť na dlhodobejší rast ukáže čas.

Čítaj tiež: LUNA šialene rastie: je tento rast udržateľný?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre