Ako zarábať cez Binance staking s odmenou až do 100 % APY?
Ako zarábať cez Binance staking s odmenou až do 100 % APY? Zdroj: https://www.shutterstock.com/22 TREE HOUSE

Staking predstavuje jeden z efektívnych a ziskových spôsobov, ako počas medvedieho trhu profitovať napriek klesajúcemu trhu. Ide o vymoženosť, ktorá prišla s kryptomenami a poskytuje stabilné zisky tým, ktorí sa rozhodnú vložiť svoje kryptomeny do tejto služby. V tomto článku sa bližšie pozrieme, ktoré mince sa oplatí na tento účel používať a aké zisky môžeme vďaka stakingu dosiahnuť.

Staking na burze Binance

Najväčšia kryptomenová burza Binance ponúka široký výber kryptomien s možnosťou stakingu. Pokiaľ ste sa ešte s touto funkciou nestretli a neviete, o čo ide, tu je krátke vysvetlenie: ako používateľ burzy a držiteľ istého kryptomenového aktíva máte možnosť poskytnúť svoju kryptomenu/kryptomeny ako podporu prevádzky blockchainovej siete. Robí sa to tak, že svoju kryptomenu uzamknete na vami stanovené obdobie a výmenou za to získate istý percentuálny výnos v podobe kryptomeny, ktorú ste uzamkli (výnimočne môžete dostať aj inú kryptomenu).

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 5 dôvodov, prečo je Bitcoin dlhodobo lepšou investíciou ako zlato

Vlastníte napríklad kryptomenu Cardano (ADA). V zozname kryptomien, ktoré umožňuje burza Binance vložiť do stakingu, vyhľadáte Cardano. K tomuto zoznamu sa dostanete cez kliknutie na možnosť Zisk v úvodnom rozhraní stránky a následne vyberiete možnosť Stakovanie.

Kryptomena Cardano staking
Binance staking: kryptomena Cardano. Zdroj: Binance

Vľavo hore vidíte priestor na vyhľadanie kryptomeny. Tam sme zadali názov tokenu ADA.  Následne sa nám zobrazia možnosti, na aké obdobie môžeme uzavrieť naše tokeny ADA. K dispozícii je 30, 60 a 90 dní. Zväčša platí, že na čím dlhšie obdobie aktívum uzavrieme, tým väčší zisk máme. Naľavo máme percentuálny údaj o výške výnosu za dané obdobie. V praxi to teda znamená, že keď vložíme do stakingu na 90 dní svoje tokeny, zarobíme za toto obdobie zisk vo výške 11,23 %.

Pri stakingu je potrebné pamätať na to, že aktívum sa na danú dobu uzavrie a nemáme k nemu bežný prístup. Nemôžeme ho poslať z burzy preč ani obchodovať. Ak sa rozhodneme prerušiť staking, prídeme o zisk a platíme sankčný poplatok.

Staking do 100 % APY

APY (ang. annual percentage yield) znamená ročný percentuálny výnos. Čím väčší APY sa vám zobrazí pri kryptomene, tým viac zarobíte. Binance ponúka kryptomeny s rozličnou výškou APY, od niekoľkých percent po desiatky. Niektoré kryptomeny dokonca ponúkajú 100 % a viac APY. Sem patria napríklad AXS (120,69 %), REEF (119,79 %) a BSW (107,59 %). Vysoký percentuálny výnos má aj kryptomena MC (80,19 %). Pri výbere kryptomeny na staking je potrebné pamätať, že výška zisku neznamená aj vysokú kvalitu projektu. Preto predtým, ako svoje mince uzamknete, resp. rozhodnete sa danú kryptomenu na účel stakingu kúpiť, mali by ste si naštudovať, čo je to za projekt.

Binance staking: najziskovejšie kryptomeny na staking s vysokým APY
Binance staking: najziskovejšie kryptomeny na staking s vysokým APY. Zdroj: Binance

Pri stakingu treba pamätať, že vaše mince môžu počas uzamknutia stratiť zo svojej hodnoty, resp. ich hodnota môže narásť. V čase medvedieho trhu to nie je až taký problém, takže ak aj cena klesá, vy aspoň zarábate svoje APY.

Binance ponúka 112 rôznych mincí, ktoré môžete použiť na staking. Nájdete tu známe aj menej známe projekty. Ak chcete staviť na istotu, môžete si vybrať kryptomenu, ktorá má nižšie APY, ale máte zároveň istotu, že projekt sa na trhu udrží. Naopak kryptomeny s vysokým APY, ale so slabými fundamentmi, môžu poskytnúť veľké zisky zo stakingu, ale dlhodobo ich cena môže klesať.

Čítaj ďalej: Aký vplyv má zvyšovanie úrokovej sadzby Fedom na ekonomiku a trhy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance