Bitcoin na Vianoce
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, vovan

Ak ste fanúšikmi kryptomien, určite ste v minulosti postrehli veľmi zaujímavé predikcie založené na metóde S2F. Za týmto grafom stojí populárny twitterový účet PlanB. Aj keď sa v minulosti viac krát diskutovalo o dôveryhodnosti tohto grafu, jeho presnosť dokáže naozaj ohúriť aj tých najväčších kritikov. Podľa najnovšej aktualizácie metódy stock-to-flow sa Bitcoin do Vianoc vyšplhá na hranicu 100k a následne ju prekoná.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – vytvára sa harmonický pattern? Tu sú najbližšie targety

Bitcoin stock-to-flow

Ako už bolo spomenuté, Bitcoin by podľa tejto predikcie mal do Vianoc dosiahnuť hranicu 100 000 USD. Model stock-to-flow od PlanB v podstate analyzuje a predpovedá cenu aktíva na základe pomeru zásob BTC a toku, čiže ročnej produkcie. Aj keď mnohí považujú za tvorcu tohto modelu práve PlanB, opak je pravdou. Tento štýl predikovania ceny aktív sa v minulosti objavil napríklad pri zlate či striebre.

Pozrime sa spoločne na graf, ktorý ukazuje vývoj ceny BTC v porovnaní s populárnym modelom stock-to-flow. Myslím si, že každému z nás padne do očí najmä neuveriteľná presnosť predikcie.

PlanB, metóda S2F
PlanB, metóda S2F. Zdroj: Twitter, PlanB

Ak sa zachová presnosť tejto analýzy, je vysoko pravdepodobné, že sa Bitcoin na Vianoce dostane k historickej hodnote 100 000 USD.

Prečítaj si tiež: Dočkáme sa odhalenia identity zakladateľa BTC? Kto je Satoshi Nakamoto?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Odhliadnuc od analýzy S2F máme k dispozícií aj tzv. časový model. Ide o metódu, ktorá berie do úvahy klesajúce výnosy a predlžujúce sa cykly. PlanB sa však domnieva, že ide o nepresnú metódu, ktorá jednoducho podhodnocuje BTC.

Aktuálny vývoj ceny BTC

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchodoval za cenu 48 605 USD. Za posledných 7 dní je to pokles o 1,41 %. To však nič nemení na dlhodobom býčom trende.

BTC/BUSD
BTC/BUSD, 30m TF. Zdroj: TradingView

Zrejme najväčšou otázkou zostáva to, kam sa pohne cena BTC. Dôležité bude prerazenie rezistencie 50 500 USD.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.