Bitcoin nabúral systém
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Andre Boukreev

Ak si ozajstným fanúšikom kryptomien, meno Satoshi Nakamoto ti zrejme neušlo. Je to meno doteraz neodhaleného zakladateľa Bitcoinu. Keď sa Satoshi koncom roka 2008 rozhodol založiť Bitcoin, ešte zrejme netušil, ako zmení tento svet. Jeho technológia blockchainu je doteraz považovaná za jeden z najväčších výdobytkov všetkých čias.

Môže ťa zaujímať: Bitcoin do šiestich mesiacov s prehľadom dosiahne 100 000 USD – tvrdia analytici

Kto je Satoshi Nakamoto?

Jeho identita je stále zahalená rúškom tajomstva a doteraz nebola odhalená. V prvom rade ide o osobu, ktorá ako prvá dokázala vytvoriť decentralizovanú platformu. Čo však chcel Nakamoto dokázať? V roku 2008 vrcholila veľká hospodárska kríza. A práve vtedy sa na scéne objavil Bitcoin. Dovtedy boli jednými z hlavných problémov finančného sveta riziko duplicitných transakcií a nutnosť overenia platby treťou stranou. A zrazu sa objavil na scéne Bitcoin, ktorý dokázal všetky tieto problémy vyriešiť. Transakcie dokáže overiť sám, bez nutnosti overenia sprostredkovateľom.

Ako dokázal Bitcoin zmeniť svet?

Ako už bolo v tomto článku spomenuté, Bitcoin zbúral absolútne všetky dovtedy zaužívané pravidlá hry. Dokázal vzdorovať dnešnému svetu, ktorý je vo veľkej časti ovládaný korporáciami a bankami.

Prečítaj si tiež: Ethereum môže v dlhodobom horizonte prekročiť hranicu 10k – poznáme dôvody

StormGain

Prakticky všetci najväčší hráči vo svete kryptomien si brali príklad od Bitcoinu. Typické príklady môžu byť Binance a Ethereum. Ide o dva najväčšie blockchainy vo svete kryptomien. Ethereum bol úplne prvý blockchain, ktorý v podstate kopíroval Bitcoin. Pozrime sa, čo sa uvádza portál Investopedia:

,,Ethereum vznikol ako blockchain, ktorý dokázal využiť danú technológiu na udržiavanie decentralizovanej siete. Okrem toho však dokázal oveľa viac. Tento blockchain je schopný ukladať počítačový kód, ktorý je možné využiť na napájanie decentralizovaných finančných zmlúv a aplikácií, ktoré sú odolné voči akejkoľvek manipulácií.”

Čo ponúka Binance? Spoločnosť Binance v prvotnej forme slúžila ako minca na blockchaine ETH. Aj preto bol tento projekt častokrát označovaný ako kópia ETH. Má však jednu podstatnú výhodu, a tou sú oveľa nižšie poplatky za plyn.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Odhalí sa niekedy identita Satoshiho Nakamota?

Ak sa to doteraz neudialo, je málo pravdepodobné, že k tomu niekedy dôjde. A po pravde, niet sa čomu čudovať. Aj to nasvedčuje faktu, že Nakamoto nemá záujem o slávu. Jeho myšlienka zostáva zachovaná bez nutnosti mediálnych hier. Aj bez odhalenia však patrí k najväčším hrdinom 21. storočia, ktorý dokázali svoje myšlienky pretaviť do reality a nabúrať ,,dokonalý” a nedotknuteľný systém.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.