Bitcoin môže masívne padnúť
Bitcoin môže masívne padnúť. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman/Ground Picture

Bitcoin dokázal v priebehu dvoch týždňov úspešne otestovať support na hladine 16 300 dolárov. Od tohto momentu si pripísal zisk viac ako 5 %, čo je v aktuálnej korekcii s určitosťou skvelý výsledok. Môže však ísť o pascu. Kryptomenový denník DailyHodl totiž informoval o video analýze populárneho analytika, ktorý varuje investorov pred masívnym výpredajom.

Bitcoin môže prežiť masívny pokles

Populárny kryptomenový analytik, ktorého sleduje viac ako 2,3 milióna fanúšikov, varoval prostredníctvom svojej najnovšej analýzy fanúšikov Bitcoinu. Podľa jeho slov hrozí kryptomene masívny prepad.

Nicholas Merten vidí ako hlavný dôvod situáciu veriteľov zo skrachovanej burzy Mt.Gox, ktorá neprežila v roku 2014 hackerské útoky. Spomínaní veritelia sa s veľkou pravdepodobnosťou po rokoch dostanú k svojim prostriedkom.

Prečítaj si tiež: Veľká novinka: najväčší správca aktív na svete pridal Bitcoin do globálneho fondu

Ako inak, aj v tomto prípade však nastali komplikácie. Finálny termín bol stanovený na marec 2023. Tento niekoľko rokov trvajúci problém tak stále nie je úspešne ukončený. Práve toto môže podľa Mertena spôsobiť predajný tlak.

Je pred nami dôležitá otázka, ktorú treba zodpovedať, a to, či Mt.Gox spôsobí pokles ceny Bitcoinu, alebo nie. Dlho očakávané navrátenie prostriedkov veriteľom totiž stále nie je vo finále a tlak týchto ľudí môže byť naozaj veľký,“ uvádza analytik.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Populárny analytik považuje túto pomerne nenápadnú udalosť za veľmi dôležitú. Burza Mt.Gox mala počas posledného veľkého rastúceho trendu v držbe viac ako 137 000 BTC. Burza však bude tentokrát musieť vložiť na trh omnoho viac bitcoinov, čo môže spôsobiť masívny výpredaj. Ak skutočne dôjde k vyplateniu veriteľov, môže ísť o veľký zdroj likvidity pre predajcov.

Len si to predstavte. Ľudia, ktorí majú Bitcoin ešte z čias, keď bol na dvoj- či troj-ciferných hodnotách budú chcieť vybrať svoje zisky. Ich dôvod je jasný, buď chcú zarobiť, alebo už Bitcoinu neveria,“ dodal Merten.

Pokles naznačuje aj ďalší ukazovateľ

Vlajková kryptomena sa v čase písania tohto článku obchodovala na úrovni 17 200 dolárov po tom, čo sa jej nepodarilo prelomiť rezistenciu na cene 17 400 dolárov.

Je naozaj ťažké predpovedať ďalší cenový vývoj Bitcoinu. Čoraz viac sa však začína hovoriť o poklese, ktorý naznačuje aj klesajúca tendencia známeho indikátora, ktorým je dominancia BTC na trhu.

Dominancia Bitcoinu
Dominancia Bitcoinu. Zdroj: TradingView

Ide o jeden z najhlavnejších ukazovateľov, ktorý využíva veľké množstvo obchodníkov pri určovaní krátkodobého výhľadu BTC. Za posledných 7 dní tento indikátor klesol o 3 %, čo naznačuje, že Bitcoin stráca dominanciu na trhu. Vo všeobecnosti platí, že keď dominancia Bitcoinu rastie, obchodníci prejavujú slabší záujem o altcoiny, no naopak ich viac zaujíma práve BTC. Môže však nastať aj prípad, keď Bitcoin prudko vyletí a s ním korelujú aj zvyšné kryptomeny. V počiatočnej fáze korekcie reagujú altcoiny omnoho citlivejšie ako Bitcoin a vtedy môže dominancia rásť.

Čítaj ďalej: Čaká nás ťažký týždeň: prepadnú sa kryptomeny opäť?