Bitcoin čaká vo februári historická udalosť

Novinky Bitcoin čaká vo februári historická udalosť
Bitcoin čaká vo februári historická udalosť. Zdroj: shutterstock.com/Natanael Ginting/Kevin McGovern
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin zaznamenal najziskovejší január posledného desaťročia no zdá sa, že z krátkodobého hľadiska potrebuje cena vychladnúť. Podľa najnovšej správy z portálu Finbold bude bitcoin vo februári čeliť kľúčovej technickej úrovni, ktorá môže znamenať zlomový moment pre vývoj najväčšieho digitálneho aktíva v roku 2023.

Kryptomenový analytik Elcryptoprof zverejnil vo svojom tweete opakujúce sa bitcoinové cykly a ich identické potvrdenia nových bullrunov. Analýza sa opiera o mesačný graf bitcoinu vo vzťahu ku kĺzavému priemeru s periódou 10 (MA10). V minulosti totiž bitcoin vždy pri rovnakom prekonaní indikátora potvrdil dlhodobý rastúci trend.

„Toto by mohol byť najdôležitejší mesiac v roku 2023. Mesačné uzatvorenie nad MA10 potvrdilo začiatok nového bullrunu v rokoch 2015 a 2019. BTC je momentálne späť nad týmto kĺzavým priemerom. Rozhodne tento mesiac, či BTC odštartuje nový rastúci cyklus?” napísal analytik.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Potvrdil bitcoin nový bullrun?

Okrem indikátora MA10 bitcoin signalizuje aj mnoho ďalších ukazovateľov potvrdzujúcich nový bullrun. Naposledy sme vás informovali o nerealizovaných ziskoch, ktoré tiež potvrdili vzostupnú dynamiku, naposledy videnú počas predošlého rastúceho trendu. Z krátkodobého hľadiska ale bitcoin začal klesať, čo potvrdzuje vyberanie ziskov krátkodobých držiteľov. Nutnosť vychladnutia trendu sme analyzovali už skôr v článku Nebuďte chamtiví po bitcoine. Na toto si dávajte pozor.

Navyše existujú aj ďalšie dôvody, prečo bitcoin prudko narástol. Je totiž nevyhnutné sledovať aj makroekonomické faktory, ktoré budú v roku 2023 pravdepodobne dôležitejšie ako tie technické. V súčasnosti kryptomenový trh hľadá dostatočnú silu nakupujúcich, ktorá by vymazala korekciu z roku 2022. Ak sa zaujímate o scenáre možného dlhodobého cenového vývoja bitcoinu, môžete si prečítať článok Tri najpravdepodobnejšie scenáre vývoja ceny bitcoinu na rok 2023.

Rizikové aktíva, akými sú kryptomeny, budú pravdepodobne profitovať z ustupujúcej inflácie. Napriek tomu ekonomike potrvá ešte dlhé mesiace, kým sa opäť stabilizuje. Dodnes existujú obavy z recesie, ktoré spôsobujú negatívny sentiment na globálnych trhoch. Podobné nepredvídateľné udalosti by v konečnom dôsledku spôsobili ďalšiu korekciu.

Prečítaj si tiež: Bullrun môže pokračovať – Bitcoin potvrdil dôležitý signál, ktorý neposledný nastal pred 3 rokmi

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: finboldTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.