Nebuďte chamtiví po bitcoine. Na toto si dávajte pozor

Analýzy Bitcoin signalizuje chamtivosť
Bitcoin signalizuje chamtivosť. Zdroj: shutterstock.com/XiXinXing/RikoBest
BITmarkets BITmarkets

Údaje zo siete signalizujú skorú fázu nového bullrunu, no napriek tomu by investori nemali podľahnúť nákupnému ošiaľu. Podľa najnovšej správy News BTC sa známy analytik Charles Edwards podelil o svoju najnovšiu analýzu. Je načase kupovať bitcoin?

Chamtivosť a strach sú dve základné emócie, s ktorými bojuje každý obchodník pri každej objednávke. Napriek tomu by nemali zasahovať do našich investičných rozhodnutí. Súčasná situácia ale mnohých pobláznila a krátkodobí držitelia zatiaľ nerealizujú zisky z januárového vzostupu. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Bitcoin musí vychladnúť. Údaje zo siete signalizujú vrchol rastu.

Podľa Edwardsa sa práve z týchto krátkodobých držiteľov stanú dlhodobí držitelia, ktorí budú chamtiví a nebudú chcieť predať svoj bitcoin. Trh sa ale v istý moment nasýti týchto dlhodobých držiteľov a bitcoin sa stane čoraz menej likvidným, o čom sme vás podrobne informovali už skôr. Dlhodobých držiteľov bitcoinu je stále viac a predajov je stále menej. Investori si uvedomujú vzácnosť digitálneho aktíva a neplánujú sa ho zbaviť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin musí vychladnúť

Metrika ziskových bitcoinových adries atakovala úroveň 70 %, čo hovorí o zlomovom momente volatility. Identické situácie nastali aj v minulosti, kedy bitcoin definitívne potvrdil dno korekcie. Napriek tomu v modrých kruhoch môžeme vidieť, že odraz od minima bol vždy sprevádzaný konsolidáciou ceny.

Bitcoin: adresy v zisku

Bitcoin: adresy v zisku. Zdroj: Glassnode

Táto konsolidácia neznamená, že rastúci trend skončil, no dočasne potrebuje vychladnúť. Preto je pravdepodobné, že krátkodobí investori budú v istom počte realizovať svoje zisky a bitcoin bude musieť krátkodobo klesnúť.

Ak niekto uvažuje nad tým, že chce nakúpiť BTC na cenovej úrovni 23 000 dolárov a vyššie, mal by počítať s vysokým rizikom. Chamtivosť by mohla totižto spôsobiť, že investori budú držať nerealizované straty najbližší mesiac alebo dokonca aj dlhšie. Je stále reálne, že bitcoin bude pokračovať smerom nahor aj bez korekcie, no miera rizika rastie do extrémnych hodnôt.

Podľa údajov CoinMarketCap sa bitcoin obchoduje v čase písania článku na trhovej hodnote 23 407 dolárov a dosahuje trhovú kapitalizáciu 451,3 miliardy dolárov. Denný objem obchodov klesol na úroveň 15,5 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin signalizuje niečo, čo vidíme maximálne raz za rok. Čo sa chystá?

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI