Jim Cramer: Všetkých nás čaká recesia

Ekonomika Ekonomiku USA čaká recesia.
Ekonomiku USA čaká recesia. Zdroj: shutterstock.com/Golden Dayz/inray27
BITmarkets BITmarkets

Recesia a obavy z nej sú jedným z hlavných dôvodov, ktoré ovplyvňujú sentiment na pôde globálnych trhov. Podľa portálu News Bitcoin moderátor Jim Cramer v relácii Mad Money zdôraznil, že FED napokon svojou prísnou menovou politikou spôsobí recesiu USA, ktorá sa prejaví aj v ďalších svetových ekonomikách.

Jim Cramer je bývalý manažér hedžového fondu a spoluzakladateľ stránky Thestreet.com, ktorá slúži na poskytovanie finančných správ. Podľa Cramerovej predpovede je len otázka času, kedy bude USA oficiálne v recesii.

FED síce spomalil tempo zvyšovania úrokových sadzieb, no na ekonomický rast môžeme zatiaľ zabudnúť. Nedávno sme vás informovali o poslednom zvýšení úrokových sadzieb o 25 bázických bodov. V súčasnosti je podľa údajov TradingView inflácia v USA na úrovni 6,50 %, čo je v čase písania článku o 2 % menej v porovnaní s eurozónou. Ak sa zaujímate o to, prečo pokles inflácie v eurozóne zaostáva za USA, môžete si prečítať článok Inflácia v USA prudko klesla: prečo Európa zaostáva?

Inflácia v USA je stále vysoko

Inflácia v USA je stále vysoko. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: FED spomaľuje zvyšovanie úrokových sadzieb – Na dlhodobý rast trhu ale môžeme zabudnúť

Recesia USA ovplyvní aj eurozónu

Ak by naozaj bola ekonomika USA v recesii, ovplyvnilo by to tempo rastu svetových trhov. Americká ekonomika v mnohých oblastiach diktuje tempo a vplyv FED-u je celosvetový. Podobný scenár očakáva aj Robert Kiyosaki, ktorý povedal, že ekonomika je v globálnej recesii, čakajú nás bankroty, nezamestnanosť a nárast počtu bezdomovcov.

Informovali sme vás aj o úrovni amerického dlhu, ktorý prekonáva stále nové rekordy. Ak nenastane závažná zmena, USA bude čeliť vážnym hospodárskym problémom a dokonca existuje predikcia, že FED má iba 35 % šancu, že pomôže krajine vyhnúť sa recesii.

Mnohí ľudia kritizovali Cramerov názor, keďže ešte nedávno hovoril o tom, že sme v rastúcom trende. Zdá sa, že nikto v skutočnosti nevie, či a kedy recesia príde a aké dopady so sebou prinesie. Vieme ale, že ak FED bude pokračovať s reštriktívnou menovou politikou, vysoké úroky môžu skutočne uvaliť ekonomiku do recesie.

Mohlo by ťa zaujímať: Pripravme sa na zmenu – Toto sú najnovšie očakávania ECB

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: news.bitcoinTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul