Bitcoin potvrdzuje nový rastúci trend
Bitcoin potvrdzuje nový rastúci trend. Zdroj: shutterstock.com/Jes2u.photo/Maxx-Studio

Údaje z bitcoinovej siete naznačujú, že nový bullrun je potvrdený a kryptomeny sú pripravené na ďalší rastúci cyklus. Bitcoin v januári zaznamenal najsilnejší vzostup za viac ako posledný rok. Najnovšia analýza z Glassnode ukazuje, že dôležitá metrika práve prekonala kľúčovú hladinu a signalizuje nový trend.

Metrika relatívnych nerealizovaných ziskov práve prekonala hladinu 1 bodu, čo znamená nový vstup do rastúceho trendu z dlhodobého hľadiska. Naposledy bola hodnota metriky na rovnakej úrovni koncom roka 2021, no vtedy nebol trh dostatočne prepredaný a nekontaktoval supportnú zónu na približne 0,7 bodu.

Relatívne nerealizované zisky klesli na spomínaný support v polovici roka 2022 a v posledných dňoch prvýkrát prekonali hladinu 1. Rovnaký vývoj sme naposledy videli presne pred posledným bullrunom. Ak sa zaujímate o dlhodobý bullrun bitcoinu pre rok 2023, môžete si prečítať článok Tri najpravdepodobnejšie scenáre vývoja ceny bitcoinu na rok 2023.

Bitcoin: momentum nerealizovaných ziskov
Bitcoin: momentum nerealizovaných ziskov. Zdroj: Glassnode
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin bude pokračovať v raste

Niektorí analytici predpovedajú, že bitcoin môže dosiahnuť až 150 000 dolárov. Je pravda, že veľkí hráči sa v poslednom mesiaci zobudili, no na predpovedanie nového historického maxima je stále priskoro. Investori by si mali v prvom rade uvedomiť, že vstup do rozbehnutého trendu môže byť z krátkodobého hľadiska rizikový, o čom sme vás informovali už skôr.

Okrem tejto metriky samozrejme existuje aj mnoho ďalších, ktoré potvrdzujú to isté. Onchain analýza v súčasnosti signalizuje nový bullrun v ranej fáze. Ak sa zaujímate aj o iné dôvody, prečo bitcoin signalizuje ďalšie pokračovanie vzostupu, odporúčame vám prečítať si článok Bitcoin odštartoval rastúci cyklus – Potvrdzujú to tieto tri dôvody.

Podľa údajov z CoinMarketCap sa bitcoin obchoduje v čase písania článku na trhovej cene 23 192 dolárov a dosahuje trhovú kapitalizáciu 447,2 miliardy dolárov. Objemy denných obchodov tiež signalizujú vzostupnú trajektóriu a stúpli na úroveň 26,7 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin skôr či neskôr začne profitovať z udalostí roku 2022 – Michael Saylor