Dno korekcie pre Bitcoin.
Dno korekcie pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Velishchuk Yevhen

Bitcoin opäť spadol pod 30 000 $ a pokračuje v bočnom pohybe, ktorý je ohraničený hladinami 28 700 $a 31 400 $. Očakávam však, že čoskoro sa táto sideway štruktúra ukončí. V hre je dokonca aj krátkodobý rastúci trend, ktorý však pravdepodobne bude iba súčasťou korekčnej štruktúry.

Ak sa cene podarí prekonať rezistenciu 31 400 $, tak v tom prípade môžeme targetovať 35 000 $. Je to oblasť rezistencie z maxím korekčného legu, v ktorom sa cena nachádza. Na druhej strane sledujeme bearish scenár, keď cena neudrží support 28 700 $ a pôjdeme do korekcie okamžite zo sideway štruktúry.

Bitcoin spadol znovu pod 30 000 $
Bitcoin spadol znovu pod 30 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena z TOP 10 zaznamenala najmenší prepad v roku 2022?

Bitcoin opäť pod 30 000 $

Aktuálne objemy sú počas sideway štruktúry minimálne a neindikujú, že by cena mala sformovať absolútne dno korekcie. Ak totižto aj naďalej budú chýbať bullish objemy, nemusí dôjsť ani k nárastu na 35 000 $. Naopak, ak by sme pri prerazení štruktúry zaznamenali prudký nárast bullish objemov, trend by mohol pokračovať aj vyššie.

Z dlhodobého hľadiska sledujeme support na indikátore kĺzavého priemeru na týždennej perióde – MA200. Momentálne predstavuje zhruba 22 000 $ a v minulosti tento indikátor vždy symbolizoval absolútne dno korekcie  a následne trvalo pár mesiacov, kým sa bullish trend potvrdil.

Mohlo by ťa zaujímať: Obavy z recesie USA rastú pre prísnu menovú politiku – sú kryptomeny riešením?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance