Bitcoin a top 2 scenáre.
Bitcoin a top 2 scenáre. Zdroj: Shutterstock.com/Evgenius1985

Bitcoin pokračuje vo zvýšenej volatilite a prebieha boj medzi býkmi a medveďmi. Objemy sú stále minimálne a k prerazeniu stále nedošlo. Sideway štruktúra pokračuje, ale čoskoro bude ukončená. Dominancia Bitcoinu medzičasom rastie a dosahuje už hladinu 47,24 % v čase písania analýzy.

Sledujeme aktuálne bočný pohyb platný od druhého májového týždňa. Táto mesačná štruktúra sa blíži ku koncu, keďže support a rezistencia sa pomaly uzatvárajú a cena bude musieť prekonať jednu z trendoviek. Aktuálny vstup je preto rizikový a je potrebné si počkať na signál. Aké signály sledujeme?

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Krátkodobí držitelia BTC podľa tejto metriky nedávno kapitulovali

Bitcoin stále sideway

Prvým signálom je, že cena prekoná rezistenciu 32 300 $ dennou close sviečkou a tak budeme targetovať 34 400 $. Aj tento býčí scenár by však neznamenal reverziu trendu, ale išlo by skôr o rast v rámci korekčnej štruktúry. Skôr by nás potom zaujímalo, či cena vytvorí dlhodobo vyššie minimum.

Druhý signál je, že cena neudrží support sideway štruktúry a budeme v novom korekčnom legu. Predovšetkým sledujem týždenný MA200, ktorý je nad hladinou 22 200 $ a v čase rastie. V minulosti kontakt ceny s týmto indikátorom vždy predstavoval absolútne dno korekcie.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance