Bitcoin korekcia nebude taká brutálna ako tie minulé.
Bitcoin korekcia nebude taká brutálna ako tie minulé. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Podľa Lucasa Outumura, vedúceho výskumu v analytickej firme IntoTheBlock, niektoré ukazovatele na reťazci naznačujú, že súčasný klesajúci trend Bitcoinu nemusí byť taký brutálny, ako minulé medvedie trhy.

V novej analýze Outumuro uznáva, že je čoraz ťažšie tvrdiť, že nie sme v medveďom trhu. Celková trhová kapitalizácia kryptomien klesla o 57 % zo svojho historického maxima okolo 3,07 bilióna dolárov, ktoré dosiahla v novembri minulého roka. Outumuro napriek tomu poznamenáva, že fundamentálne ukazovatele klesli menej v porovnaní s predchádzajúcimi medvedími trhmi.

Keďže veľká časť dopytu pochádza zo špekulácií, je normálne, že transakčné poplatky prudko klesnú, pretože obchodný sentiment sa zmenšuje vďaka medvediemu trhu. Zotrvanie na vyšších úrovniach však naznačuje dopyt.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 dôvodov, prečo je Bitcoin dlhodobo lepšou investíciou ako zlato

Bitcoin on-chain metriky klesli menej

Bitcoin dosahoval v máji 2022 v priemere viac ako 500 000 $ v denných transakčných poplatkoch v porovnaní so 130 000 $ v máji 2018. Ethereum a ďalšie kryptomenové aktíva odzrkadľujú rovnaký model menej výrazného poklesu aktivity v reťazci ako na predchádzajúcich medvedích trhoch.

Bitcoin (BTC) aj Ethereum (ETH) tiež podľa výskumníka vykazujú konzistentný pokrok vo vývojovej aktivite napriek nedávnej medvedej cenovej akcii.

Záväzky voči bitcoinovej sieti vzrástli za posledné dva roky o viac ako 50 %, keďže úsilie vývojárov sa neustále zlepšuje. Toto bol jeden z mála hlavných ukazovateľov rastu v kryptomenách, keďže ide o ekosystém s otvoreným zdrojovým kódom a spolieha sa na vývojárov, ktorí globálne prispievajú k trvalému zlepšovaniu týchto sietí.

Development Github activity
Vývojová aktivita. Zdroj: IntoTheBlock

Je tak možné, že súčasná a budúce korekcie budú v budúcnosti menej výrazné a nebudú už dosahovať 90 %. Takisto však možno očakávať menej ziskové rastúce trendy. Bude sa volatilita Bitcoinu časom zmenšovať? To ukáže len čas.

Prečítaj si tiež: Výnosy z ťažby BTC a ETH klesli na nové minimum roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance