Zakladateľ Dogecoinu tvrdo skritizoval investorov do kryptomien
Zakladateľ Dogecoinu tvrdo skritizoval investorov do kryptomien. Zdroj: Shutterstock, Spyro the Dragon

Zakladateľ Dogecoinu sa v poslednom období dosť ostro vyjadruje na celý sektor kryptomien. Tentokrát komentoval samotných investorov.

Zakladateľ Dogecoinu prišiel s tvrdou kritikou

Billy Markus, ktorý je spoluzakladateľom projektu DOGE, uviedol, ako vníma ľudí, ktorí sa rozhodnú investovať do kryptomien. Problém vidí v tom, že ľudia prejavujú záujem len vtedy, keď je hype a bullrun. V opačnom prípade, keď trhy padajú, sú ľudia skeptickí a v panike predávajú. Koniec koncov, je to typický prípad chápania ľudí. Nedeje sa to len v sektore kryptomien, ale všade.

Kryptomeny sú pre masy zaujímavé len vtedy, keď čísla rastú. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude.“

Prečítaj si tiež: Návod ako zarábať a zhodnocovať kryptomeny na burze Binance

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Markus sa osobne pozrel aj na údaje z Google, ktoré ukazujú, že za posledný rok masívne klesol záujem o Dogecoin. Od júna 2021 do júna 2022 zaznamenal DOGE pokles na stupnici zo 100 na menej ako 25 bodov.

Záujem o projekt Dogecoin na Google
Záujem o projekt Dogecoin na Google. Zdroj: Billy Markus

Hlavným problémom sú podľa Markusa ceny. Ľudí zaujíma len to a nič iné. Vôbec sa nepozerajú na podstatu projektov, víziu a podobne.

Ľudia skočia do každej mince, kde vidia, že môžu zarobiť peniaze bez ohľadu na to, aká je tá minca alebo aký falošný môže byť jej tím.

Ľudia teda jednoznačne idú len po peniazoch. Aj preto Markus prednedávnom uviedol, že až 95 % kryptomenových projektov je odpad. V podstate je väčšina projektov vytvorená pre to, aby obohatila vývojárov na úkor komunity.

Treba však dodať, že súčasný medvedí trh je úplne iný, ako tie predošlé. Ľudia po páde ekosystému Terra stratili dôveru. Majú strach investovať do kryptomien. Analytici sa však zhodujú, že sa tento stav skončí a opäť budeme svedkami veľkého rastu.

Čítaj ďalej: Bitcoin získal prvú týždennú zelenú sviečku za posledných 10 týždňov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance