Bitcoin pump dump
Bitcoin pump dump. Zdroj: Shutterstock.com/Samuel Micut

Bitcoin vytvoril okamžite po sebe dvakrát situáciu pump and dump a cena stále pokračuje v bočnom pohybe a je riskantné ju obchodovať. Býčí scenár nakoniec nenastal a target 34 400 $ je v nedohľadne. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým pokračuje v raste a dosahuje súčasných 47 %.

Cena sa nachádza v úzkom intervale medzi rezistenciou, ktorá pozostáva z klesajúcich maxím a supportom, ktorý je horizontálny na úrovni cca 28 500 $. Súčasná sideway štruktúra sa nachádza na dlhodobom minime spred roka, a preto je kľúčová. Rezistencia so supportom sa čoskoro k sebe priblížia tak blízko, že bočná štruktúra bude ukončená.

Bitcoin pump and dump
Bitcoin pump and dump. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 5 dôvodov, prečo je Bitcoin dlhodobo lepšou investíciou ako zlato

Bitcoin pokračuje v korekcii

Bitcoin stále dosahuje dlhodobo nižšie minimá aj maximá. Preto z krátkodobého hľadiska tiež nedochádza k reverzii trendu. Ak chceme identifikovať reverziu, tak cena musí prekonať rezistenciu 32 300 $ a aj tak pôjde len o krátkodobý rast v rámci korekcie. Čo však v prípade, ak support 28 500 $ nebude udržaný?

Ak cena spadne pod súčasnú sideway štruktúru, budeme predovšetkým sledovať silný support na týždennom indikátore MA200, ktorý je aktuálne na cenovej hladine cca 22 200 $ a v čase rastie. Okolo tejto zóny indikátora by mohlo vzniknúť absolútne dno, rovnako ako to bolo stále v minulosti.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance