Bitcoin vo voľnom páde
Bitcoin vo voľnom páde. Zdroj: Shutterstock.com/FellowNeko

Bitcoin pokračuje vo voľnom páde a nerešpektoval zastávku na hladine 20 000 $.  Aktuálne sa obchoduje hlboko pod týždenným indikátorom MA200. Uzatvorenie týždennej sviečky tak po prv krát v histórii nastane pod týmto indikátorom. Za posledných 10 dní už Bitcoin stratil 40 %, čo je jedna z najväčších korekcií za taký krátky čas.

V čase písania článku sa Bitcoin obchoduje na hladine tesne nad 18 000 $. Je to prvýkrát v histórii, keď sa hlavná kryptomena prepadla späť do predošlého cyklu. Z technického hľadiska je najbližší support na zóne od 12 000 $. Práve v tejto oblasti začínajú obrovské transakčné objemy.

Bitcoin a voľný pád. Zdroj: TradingView
Bitcoin a voľný pád. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tieto metriky hovoria o formovaní dlhodobého dna Bitcoinu

Bitcoin vo voľnom páde

Zaujímavosťou je, že posledný prepad BTC znamenal vysoký pád dominancie. Tá sa prepadla počas tohto týždňa o niekoľko percent. Hovorí to o fakte, že altcoiny sa pomaly, ale isto dostávajú na svoje dno a nemajú už kam padať. Tento proces však môže trvať aj niekoľko mesiacov, a preto je vstup stále rizikový.

Napriek tomu, že korekcia je vo finálnej fáze, môže stiahnuť ceny kryptomien ešte nižšie a zisky tak môžu byť v nedohľadne. Preto jednou zo stratégii je postupné dokupovanie kryptomien.

Bitcoin sa krátkodobo a strednodobo nachádza v klesajúcom trende, avšak z dlhodobého hľadiska stále ostávame bullish. Korekcia zatiaľ nekončí a nevidíme žiaden náznak jej konca.

Mohlo by ťa zaujímať: Trhy padajú, no zlato si v roku 2022 stále drží hodnotu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance