Bitcoin padá pod 20 000 $
Bitcoin padá pod 20 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/BLKstudio

Bitcoin prvýkrát v histórii spadol pod ATH predošlého cyklu a aktuálne sa obchoduje na cenovej úrovni 19 400 $. Hlavná kryptomena tak láme ďalší negatívny rekord a pokračuje vo voľnom páde smerom nadol. Dominancia Bitcoinu medzičasom postupuje v korekcii a dosahuje hladinu 44,51 %.

Trhová cena neudržala support na týždennom indikátore MA200 a stále padá. V prvom rade budeme sledovať uzatvorenie týždennej sviečky a rozdiel jej close ceny od tohto indikátora. Ak sa uzavrie pod, tak nás čaká opäť nový rekord, pretože cena zatiaľ vždy v histórii udržala tento support.

Bitcoin pod 20 000
Bitcoin pod 20 000. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tieto metriky hovoria o formovaní dlhodobého dna Bitcoinu

Bitcoin pod 20 000 $

Z dlhodobého hľadiska môžeme čakať na testovanie supportu za aktuálne trhové ceny, alebo budeme sledovať support okolo 12 000 $. Od hladiny 12 000 $ a nižšie sa nachádzajú také vysoké objemy, že dosahujú zhruba 20-násobok priemerných objemov, ktoré vznikli za posledné 2 roky.

RSI indikuje vysokú prepredanosť na dennom grafe, no v histórii graf dosiahol už podstatne nižšie úrovne. Pravdou je, že cena sa blíži do finálnej fázy korekcie, no prepad kryptomien ešte môže byť značný. Aktuálne totižto nemožno identifikovať reverziu trendu.

Mohlo by ťa zaujímať: Trhy padajú, no zlato si v roku 2022 stále drží hodnotu

Bitcoin zatiaľ neindikuje zastavenie prepadu, a preto vstup na trh môže priniesť najbližšie týždne predovšetkým straty, a to aj napriek hlbokej korekcii. Zdá sa, že ani support 20 000 $ nezastaví cenu v prepade.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance