Elon Musk je zažalovaý za manipuláciu s Dogecoinom!
Elon Musk je zažalovaý za manipuláciu s Dogecoinom! ,zdroj: www.shutterstock.com/SergeiElagin

Elon Musk a jeho spoločnosti Tesla a SpaceX boli oficiálne zažalovaní pre podozrenie zo zapojenia do kryptomenovej pyramídovej schémy prostredníctvom kryptomeny Dogecoin.

Elon Musk čelí žalobe

Investor Keith Johnson podal vo štvrtok na federálnom súde v USA hromadnú žalobu na Elona Muska a jeho spoločnosti Tesla a SpaceX, o čom informovala agentúra Bloomberg.

V žalobe sa uvádza: „Žalovaní sú Elon Musk, SpaceX a Tesla Inc., ktorí sú zapojení do kryptografickej pyramídovej schémy (alias Ponziho schémy) prostredníctvom kryptomeny Dogecoin.

Žalobca ďalej tvrdí, že „DOGE je obyčajný podvod, pri ktorom sú tí najväčší hlupáci vždy oklamaní a kupujú si aktívum za čo najvyššiu cenu.“

Johnson taktiež uviedol, že sám bol podvedený prostredníctvom krypto-pyramídovej schémy. Tvrdí, že „Musk, Tesla a SpaceX predstavujú nezákonný vydieračský podnik s cieľom umelo nafúknuť cenu Dogecoinu.“ Obžalovaní nepravdivo a klamlivo tvrdia, že Dogecoin je legitímna investícia, hoci v realite nemá žiadnu hodnotu.

Mohlo by ťa zaujímať: Európske centrálne banky zvyšujú úrokové sadzby v boji proti inflácii

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Vysoké odškodné

Johnson žiada odškodné vo výške 258 miliárd dolárov. Okrem toho požaduje, aby bolo Muskovi a jeho spoločnostiam zakázané propagovať Dogecoin a aby sa obchodovanie s DOGE označilo za hazard. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla čiastočne propagoval „memecoin“ na Twitteri, kde niekoľkokrát narážal na potenciál aktíva a nazval ho „národnou kryptomenou.

V máji Musk uviedol, že spoločnosť SpaceX bude čoskoro prijímať DOGE za niektoré tovary, ako to už robí Tesla. Musk taktiež rozmýšľal nad možnosťou zaviesť platby v kryptomene za niektoré služby na Twitteri.

Čítaj ďalej: Bitcoin analýza – cena spadla pod 20 000 $, kde je ďalšia zastávka?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance